24.7 °C, 6.8 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeJelgavas Autobusu parkam – atzinība par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparka pārvaldīšanu
Jelgavas Autobusu parkam – atzinība par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparka pārvaldīšanu
09/11/2022

8. novembrī pasniegtas apdrošināšanas kompānijas “Balta” un Satiksmes ministrijas organizētā konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” Desmitgades dimanta balvas, tā godinot izcilākos autoparkus konkursa desmit gadu pastāvēšanas vēsturē. Atzinību kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” par izcilu, ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparka pārvaldīšanu saņēma arī SIA “Jelgavas autobusu parks”.

Desmitgades dimanta balvas un atzinības konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2022” pasniegtas izcilākajiem autoparkiem četrās kategorijās. Kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” balvu ieguva pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, bet atzinības raksts pasniegts SIA “VTU Valmiera” un SIA “Jelgavas autobusu parks”. Kategorijā “Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki” balvu ieguva SIA “SCHWENK Latvija”, bet atzinības raksts pasniegts AS “Sadales tīkls” un AS “Delta LV”. Kategorijā “Starptautiskie kravu pārvadātāji” balvu ieguva SIA “Kurbads un Ko”, atzinību – SIA “Kreiss” un SIA “Samskip”, savukārt kategorijā “Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki” Desmitgades dimanta balva pasniegta “Latvenergo koncernam”, bet atzinības raksts – VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” un AS “Rīgas siltums”.

 

Pirmo reizi konkursa vēsturē pasniegta arī Desmitgades dimanta speciālbalva “Drošākais ceļu satiksmē”, lai īpaši izceltu kvalitātes, kas uzsvērtas visā konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” pastāvēšanas vēsturē. Ar speciālbalvu godināts AS “Delta LV” autoparks – starp visiem konkursa dalībniekiem šis uzņēmums uzrādījis vismazāko ceļu satiksmes negadījumu koeficientu.

 

Konkursa rīkotāji informē, ka turpmāk autoparku vērtēšana notiks reizi divos gados.

 

Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

 

Jāpiebilst, ka konkursa laikā norisinājās arī ekspertu diskusija “Drošas satiksmes ABC – Auto. Bizness. Cilvēks. 2022”, kurā īpaša uzmanība tika pievērsta cilvēciskā faktora un automātisko drošības sistēmu lomai ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.

 

 

Foto: publicitātes/ Kaspars Garda, Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē