19.4 °C, 2 m/s, 65.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas autobusu parks – starp drošākajiem uzņēmumu autoparkiem Latvijā
Jelgavas autobusu parks – starp drošākajiem uzņēmumu autoparkiem Latvijā
30/11/2023

Izpratne par drošu autoparku, labā prakse to pārvaldībā un drošākas ceļu satiksmes veicināšana ir būtiski biznesa ilgtspējas aspekti. Lai godinātu uzņēmumus, kuru autoparkiem šie uzdevumi padodas vislabāk, ceturtdien, 30. novembrī, jau vienpadsmito reizi apbalvoti konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” uzvarētāji. Sudraba apbalvojumu kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” saņēma SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP).

Konkursa mērķis ir rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka un veicināt labo praksi to pārvaldībā, kā arī informēt par autotransporta nozares tendencēm, iepazīstināt ar ceļu satiksmes drošību veicinošiem risinājumiem un godināt izcilākos uzņēmumu autoparkus. Šogad zelta, sudraba un bronzas apbalvojumi pasniegti četrās konkursa kategorijās – “Pasažieru pārvadātāji”, “Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki”, “Starptautiskie kravu pārvadātāji” un “Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki”, kā arī pirmo reizi pasniegts Platīna apbalvojums.

JAP autoparks šogad novērtēts ar sudraba apbalvojumu. “Protams, ir gandarījums, ka esam novērtēti, turklāt uzlabojuši savu rezultātu. Konkursa komisija ļoti atzinīgi novērtējusi mūsu attīstību un ieguldījumus, meklējot alternatīvās degvielas izmantošanas iespējas, tostarp pētot zaļās enerģijas – ūdeņraža – izmantošanu pilsētas transportlīdzekļos. Tikpat svarīgas uzņēmumā  ir rūpes par personālu, kas tiek veicinātas gan ar regulārām veselības pārbaudēm, gan mūsu darbinieku veselības apdrošināšanu,” stāsta JAP valdes loceklis Gints Burks. Jāpiebilst, ka JAP autoparku šobrīd veido 39 autobusi, tostarp četri elektroautobusi. Uzņēmumā strādā 100 darbinieki, un no tiem 70 ir autobusu šoferi.

Konkursu jau 11. reizi organizēja apdrošināšanas sabiedrība “Balta” un Satiksmes ministrija.

“Tiem uzņēmumiem, kuri šajā konkursā piedalās atkārtoti, katru gadu ir ar ko lepoties savā izaugsmē. Dalībnieki cenšas iegādāties arvien jaunākas, modernākas un ekonomiskākas automašīnas. Rūpīgi tiek aprēķinātas autoparka uzturēšanas izmaksas un izmantoti dažādi rīki, lai palielinātu efektivitāti un samazinātu izdevumus. Uzskaitot un analizējot katra transportlīdzekļa kopējās lietošanas izmaksas, autoparku vadītāji nonāk pie pamatota lēmuma, kādas markas automašīnas ir visizdevīgākās. Savukārt, veidojot automašīnu iepirkumu prasības, tiek ņemtas vērā ne tikai uzņēmuma vajadzības, bet arī autovadītāju ieteikumi, vajadzības un pēc viņu pieredzes gūtie secinājumi,” stāsta “Balta” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, ilggadējais konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrijas priekšsēdētājs Kristaps Liecinieks.

Viņš norāda, ka liela nozīme tiek pievērsta darbinieku labsajūtai, lai viņi justos novērtēti un rastos pēc iespējas mazāk grūtību veikt darba uzdevumus. Tāpēc uzņēmumi regulāri uzlabo savu kultūru, radot arvien komfortablākus apstākļus – remontējot telpas, pērkot jaunākas un ērtākas automašīnas, palielinot dažādus labumu grozus un tamlīdzīgi. Piemēram, veselības apdrošināšana ir kļuvusi par normu, ko reti kurš sociāli atbildīgs darba devējs var atļauties ignorēt.

Ar visiem konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023” uzvarētājiem var iepazīties ŠEIT.