-4.7 °C, 0.9 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Baltā Kaza svinēs pilngadību
Jelgavas Baltā Kaza svinēs pilngadību
24/04/2008

Attēla autors: Jānis Kupčs

Attēla autors: Jānis Kupčs

Sestdien, 26. aprīlī, plkst. 11:00 Jelgavas pilsētas kultūras namā pilsētnieki un viesi aicināti uz 18. Latvijas bērnu un jauniešu popgrupu un ritma deju grupu festivālu – konkursu „Baltā kaza 2008”. Festivālu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” sadarbībā ar Jelgavas Domi.

Festivāla mērķis ir iesaistīt un motivēt bērnus un jauniešus mūzikas jaunrades procesam, radīt interesi tālākai mākslinieciskai attīstībai un jaunradei.
Festivāls – konkurss „Baltā kaza 2008” tiek organizēts jau astoņpadsmito reizi un tas ir viens no pirmajiem bērnu un jauniešu popgrupu un ritma deju grupu festivāliem Latvijā. Ik gadu tas pulcē arvien vairāk grupu dalībnieku, kā arī mūzikas un dejas pedagogu no visas Latvijas. Līdz ar festivālu ir augusi arī tā nozīme citu festivālu kontekstā un valsts mērogā, it īpaši tagad, kad strauji izzūd bērnu un jauniešu popgrupu un festivālu tradīcijas. Šogad festivālam dalību ir pieteikuši ap 500 dalībnieku, kas pārstāv ap 50 dažādu bērnu un jauniešu centrus, kultūras namus, privātstudijas. Dalībnieki teju vai no visas Latvijas reģioniem – Jelgava, Rīga, Bauska, Cēsis, Tukums, Ogre, Ventspils un citur.
Katrā Latvijas pilsētā, rajonu centros, jaunrades namos, skolās ir izveidotas bērnu un jauniešu popgrupas. Bieži grupu mākslinieciskie vadītāji paši raksta dziesmas saviem kolektīviem. Labākā iespēja kolektīvam parādīt savus sasniegumus ir piedalīties konkursos un festivālos. Tieši tāpēc festivāls – konkurss „Baltā Kaza” ir kļuvis par lielāko, demokrātiskāko un apmeklētāko bērnu popgrupu festivālu Latvijā!
Popgrupu un ritma deju grupu konkurss notiks 26. aprīlī, kad savu sniegumu rādīs A (citu konkursu laureāti) un B līmeņa (iesācēji, bez lielu konkursu pieredzes) popgrupas un ritma deju grupas. Pirmo reizi šī festivāla vēsturē A Līmeņa popgrupas sacentīsies arī finālā, kam žūrija (kuras sastāvā būs Aivars Auziņš, Madara Celma, Anmary) izvirzīs 10 – 12 grupas, kas visas izpildīs vienu dziesmu – Baltās Kazas himnu. Jauniešiem līdz 18 gadiem bija iespēja žūrijas vērtējumam iesniegt savu jaunrades dziesmu vai tautasdziesmas apdari, ko tie izpildīs festivālā pēc kā tiks noteikts jaunrades konkursa laureāts.

Uz tikšanos festivālā „Baltā Kaza 2008”!

Ivars Pirvics
JPPA „Kultūra” projektu vadītājs