28.2 °C, 3.4 m/s, 42.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas basketbola čempionāts – finiša taisnē
Jelgavas basketbola čempionāts – finiša taisnē
01/12/2022

Jelgavas 2022. gada basketbola čempionātā noslēdzies pamatturnīrs un svētdien sāksies izslēgšanas spēļu fāze. Čempioni tiks noskaidroti 17. decembrī.  

Šogad par čempionu titulu cīnās septiņas komandas: “NĪP”, “Valauto/Toma-noma.lv”, “Doks”, “Rokiji”, “Vilki”, “Alvila dēli” un “Skandijs/ERTE Grupa”. Titulu neaizstāvēs pērnā gada čempioni “Kultūra”, kas dalībai čempionātā nepieteicās.

 

Vispirms komandas aizvadīja apļa turnīru, septiņās kārtās tiekoties katra ar katru. Noslēdzoties regulārajam turnīram, tika noskaidroti ceturtdaļfināla pāri. Regulārā turnīra līderi – “Rokiji” – automātiski iekļuva pusfinālā, bet pārējās sešas komandas cīnīsies ceturtdaļfinālā 4. decembrī.

 

Pulksten 10 spēlēs “Doks” (2. vieta regulārajā turnīrā) un “Vilki” (7.), pulksten 11.30 – “NĪP” (3.) un “Skandijs/ERTE grupa” (6.), pulksten 13 – “Alvila dēli” (4.) un “Valauto/Toma-noma.lv” (5.).

 

Pusfināla spēles notiks 11. decembrī. Regulārā turnīra uzvarētāji tiksies ar 4. un 5. vietas ieguvēju dueļa uzvarētājiem, savukārt abu pārējo ceturtdaļfināla spēļu uzvarētāji noskaidrot otro finālistu. Izšķirošās spēles notiks 17. decembrī, kad tiks noskaidroti gan bronzas, gan sudraba, gan zelta medaļu ieguvēji un šī gada pilsētas čempioni.

 

Čempionāts tiek rīkots, lai popularizētu un attīstītu amatieru basketbolu Jelgavā, paaugstinātu sportisko meistarību un fizisko sagatavotību un veicinātu iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās un regulārās sporta nodarbībās.

 

Sacensības organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar biedrību “Basketbola klubs “Jelgava””.

 

Foto: Jelgava.lv