25.4 °C, 3 m/s, 53.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas bibliotēka gaida savu simtgadi
Jelgavas bibliotēka gaida savu simtgadi
22/01/2020

Pirmā pilsētas pašvaldības uzturētā un finansētā bibliotēka Jelgavā dibināta 1920. gada 10. jūnijā, līdz ar to 2020. gads ir Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu 100. jubilejas gads. Visa gada garumā tiek plānoti dažādi pasākumi, kas ļaus paraudzīties uz bibliotēku, tās darbiniekiem un lasītājiem gan vēsturiski, gan šodienā, gan ar skatu nākotnē. Jubilejas svinību gadu ievada ieskats bibliotēkas pirmsākumos, kā arī izstāde.

Reizi mēnesī Jelgavas pilsētas bibliotēkas interneta vietnē www.jelgavasbiblioteka.lv tiks publicēts ieskats tās simts gadu garajā vēsturē. Interesenti jau tagad var iepazīties ar pirmo no šīm publikācijām, kas veltīta pašiem pirmsākumiem – 1920. gadam un bibliotēkas attīstībai tās pastāvēšanas sākumā. Publikācija atrodama ŠEIT. Plānots, ka gada otrajā pusē materiāls plašākā formātā būs pieejams arī apkopotā veidā.

 

Tāpat atskatu vēsturē sniegs iespiedizdevumu izstāde “Jelgavas izdevēji”, kas tapusi sadarbībā ar kolekcionāru Jāni Vilku. To no 3. februāra līdz 31. martam bez maksas varēs apskatīt Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā.

 

Bibliotēkas simtgades kulminācija norisināsies 13. maijā Jelgavas Valsts Ģimnāzijas Aktu zālē, rīkojot jubilejas konferenci. “Bibliotēkas pāri laikiem un robežām”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka