22.5 °C, 2 m/s, 76.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas bibliotēka saņem “Latvijas gada bibliotēkas” balvu
Jelgavas bibliotēka saņem “Latvijas gada bibliotēkas” balvu
18/04/2018

Otrdien, 17. aprīlī, Latvijas bibliotēku biedrība Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izsakot atzinību par darbu, ieguldījumu un spēju iedvesmot arī citas bibliotēkas, pasniedza balvu “Gada bibliotēka 2017”. Par labāko bibliotēku Latvijā atzīta Jelgavas pilsētas bibliotēka.

Latvijas bibliotēku biedrība gada balvu pasniedza jau trešo reizi, līdz šim izceļot bibliotekāru darbu, bet pirmo reizi balva pasniegta nominācijā “Latvijas gada bibliotēka”, un šoreiz izvēlētas divas Gada bibliotēkas, kuras ir vienlīdz spēcīgas – Jelgavas pilsētas bibliotēka un Kuldīgas galvenā bibliotēka.

 

Uzvarētājas saņēma titulu “Latvijas gada bibliotēka 2017”, diplomu un naudas balvu 140 eiro apmērā, ko bibliotēka var iztērēt pēc saviem ieskatiem.

 

Latvijas bibliotēku biedrība atzīst, ka Jelgavas pilsētas bibliotēka savā ikdienas darbā par simts procentiem ir izpildījusi visus konkursā vērtētos kritērijus: bibliotēkā ieviestās inovācijas; kvalitatīvi pakalpojumi; oriģinālu projektu realizācija; inovatīvs, aktīvs darbs bibliotēkas virtuālajā vidē; veiksmīga sadarbība ar plašu sadarbības partneru loku; sekmīgs bibliotēkas kolektīva darbs komandā.

 

Tāpat bibliotēkā ir aktīva un pārdomāta izglītojošā darbība, piedāvājot dažādas apmācības atšķirīgām auditorijām, Jelgavas bibliotēka veic intensīvu darbu ar sociālajiem medijiem, līdz ar to ir kļuvusi par vienu no redzamākajām bibliotēkām Latvijā. Bibliotēka izpaužas ar savu oriģinalitāti un atraktivitāti ne tikai savās telpās, bet arī iziet ārpus tām – pilsētā un tuvākajos novados, piedaloties un organizējot dažādus pasākumus, piemēram, Dzejas dienu pasākumus pilsētā, Piena paku laivu regatē, Metāla svētkos. 2017. gadā tā ir iesaistījusies vai īstenojusi 13 projektus, kas ir rekordskaits, norāda Latvijas bibliotēku biedrība.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē