25.2 °C, 4.7 m/s, 47.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas bigbenda albums “Latvijas sajūtas” pieejams straumēšanā
Jelgavas bigbenda albums “Latvijas sajūtas” pieejams straumēšanā
04/01/2021

Aizvadītā gada nogalē, svinot savu 30. jubileju, diriģenta Raita Ašmaņa vadītais Jelgavas bigbends izdevis albumu “Latvijas sajūtas”, kurā Raimonda Paula un latviešu tautasdziesmu melodijas džeza orķestrim aranžējis komponists “Grammy” balvas laureāts Maikls Abene. Klausītājiem tas pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Sadarbībā ar M.Abeni tapuši astoņi skaņdarbi, kas ļauj jaunās skaņās dzirdēt tādas pazīstamas melodijas kā “Pūt, vējiņi”, “Circenīša Ziemassvētki”, “Kerijas dziesma”, “Mēmā dziesma”, “Dāvāja Māriņa” un citas. Aranžējumu autors atklāj: “Izaicinājums, protams, ir paņemt melodijas un aizvest tās pilnīgi citā virzienā, apzinoties, ka jūs esat pieraduši tās dzirdēt noteiktā veidā, taču ceru, ka vēlēsieties pieņemt šīs brīnišķīgās mūzikas interpretāciju. Strādājot pie šī projekta, es lieliski pavadīju laiku un ceru, ka Latvijas publika priecāsies dzirdēt manas idejas.”

 

Jelgavas bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents Raitis Ašmanis ar Maiklu Abeni nejauši iepazinās 2008. gadā Rīgā, atkārtoti viņu ceļi krustojās 2017. gadā, kad arī radusies ideja par konkrētāku sadarbību: “Sākumā mums nebija domas par albumu, nolēmām vienkārši izveidot aranžējumus trim Raimonda Paula dziesmām bigbendam instrumentāli. Tā kā rezultāts bija abpusēji iepriecinošs, sadarbību turpinājām. Tā divu gadu laikā Maikls radīja astoņas aranžijas, un tas jau bija pietiekams materiāls, lai bigbends dotos studijā un sāktu darbu pie ieraksta.”

 

Albuma ierakstā kā īpašais viesis piedalījies arī Raimonds Pauls: “Vienmēr pārņem laba sajūta, kad mani uzaicina spēlēt kopā ar Jelgavas bigbendu. Prieks stādāt kopā ar Raiti Ašmani, kurš lielu vērību velta skaņas kultūrai un džeza improvizācijām. Augsta ir bigbenda mūziķu saspēle gan ar solistiem, gan savstarpēji grupās. Priecājos, ka orķestris ieņem stabilu vietu Latvijas mūzikas dzīvē.”

 

Albuma “Latvijas sajūtas” ieskaņojums veikts “Sound Division” studijā skaņu inženiera Ivara Ozola vadībā. 2020. gada pavasarī tā māsterēšanu veica amerikāņu skaņu režisors vairāku “Grammy” balvu ieguvējs Pols Bleikmors. Albums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Jelgavas domes finansiālu atbalstu. Albumu var noklausīties populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp “Spotify” un “Youtube”.

 

Jāatgādina, ka Jelgavas bigbends ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu apvienība ar vēsturi un tradīcijām kopš 1990. gada. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kas kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru ārzemju un latviešu komponistu mūziku. Bigbends sadarbojies ar daudziem Latvijas džeza un populārās mūzikas pārstāvjiem, tāpat bijusi sadarbība ar ārvalstu solistiem Sesilu Vernī, Lariju Gilespiju, Rafaelu Vresnigu, Rodžeru Vudu un bigbendu vadītāju Bobiju Čavesu.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas bigbends