18.1 °C, 3.3 m/s, 77.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas bigbenda koncertā piedalīsies profesionāli ārvalstu mūziķi no ASV
Jelgavas bigbenda koncertā piedalīsies profesionāli ārvalstu mūziķi no ASV
26/04/2018

Jelgavas bigbends klausītājus aicina sagaidīt pavasari ar karstasinīgiem ritmiem un enerģiju programmā „Bigbends. Trompetes. Latino” jau 11. maijā. Koncertā kolektīva tradicionālo skanējumu papildinās viesi no Losandželosas Mambo zvaigžņu orķestra!

Jelgavas bigbenda priekšā stāsies Los Angeles Mambo All-Star Orchestra ilggadējais muzikālais vadītājs Bobijs Čavess, kurš jau vairāk nekā 45 gadus darbojas uz skatuves kā trompetists, dziedātājs, perkusionists, komponists un aranžētājs. Kā vadītājs viņš strādājis gan ar ASV Armijas orķestri, gan vairāku universitāšu kolektīviem un profesionāliem orķestriem, koncertējot teju visā plašajā ASV. Latino stilistiku Čavess izkopis, pievēršoties dažādiem deju žanriem (mambo, bolero, salsa, samba u.c.), kā arī veltot īpašas programmas stila izcilākajiem pārstāvjiem – Peresam Prado, Tito Puentem, Tito Rodrigesam un Mačito.

 

Kā solisti Jelgavas bigbenda trompešu grupai pievienosies Larijs Gilespijs un Konstantīns Jemeļjanovs. Gilespijs kā vadošais trompetists sadarbojies ar tādiem kolektīviem kā Reja Čārlza Bigbendu, Vudija Hermana Bigbendu, Parīzes džeza orķestri, Manhetenas džeza orķestri un citiem pasaulē atzītiem kolektīviem un solistiem, savukārt Jemeļjanovs, kurš nācis no Latvijas, ASV džeza skatuves iekarojis, pateicoties savai unikālajai skaņai un virtuozajai tehnikai.

 

Jelgavas bigbendam un aizokeāna viesiem līdzās būs šarmantā dziedātāja Aija Vītoliņa, kura kopā ar Bigbendu viesojusies arī latino mūzikas pārpilnajā Brazīlijā un Peru, bet Latvijā izjustas un intīmas koncertpogrammas veido ar grupu Tango Sin Quinto.

 

Jelgavas bigbends ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu apvienība ar vēsturi un tradīcijām kopš 1991. gada. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kurš kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru ārzemju un latviešu komponistu mūziku.

 

2018. gada maija koncertprogrammā „Bigbends. Trompetes. Latino” dzirdēsim gan jau pazīstamus skaņdarbus, gan pavisam nezināmus dārgumus, ko līdzi būs atvedis Bobijs Čavess, iestudējot tos kopā ar Jelgavas bigbendu, Lariju Gilespiju, Konstantīnu Jemeļjanovu un Aiju Vītoliņu! Koncertu kuplinās arī latīnamerikas deju meistari Ieva Kemlere un Rolands Šteinbergs.

 

Satiksimies Jelgavā un baudīsim mūziku latino stilā!

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pašvaldības iestādē “Kultūra”