17.3 °C, 2.2 m/s, 81.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Bigbends koncertē ASV Austrumu krastā
Jelgavas Bigbends koncertē ASV Austrumu krastā
08/10/2019

No 25. septembra līdz 7. oktobrim pirmo reizi ASV Austrumu krastā savā koncerttūrē devies Jelgavas Bigbends. Mūziķu grupa viesojusies galvenokārt latviešu diasporas centros- Latviešu Trimdas namā Bostonā, Latviešu namā “Priedaine” Ņūdžersijā un Latviešu Draudzes namā Rokvilē Vašingtonā.

ASV jelgavnieki koncertējuši ar unikālu un jaunu mūzikas programmu, kura tapusi sadarbībā ar atpazīstamu amerikāņu džeza mūzikas aranžētāju- Maiklu Abeni (Michael Abene). Koncertos tikuši spēlēti aranžējumi gan Raimonda Paula, gan latviešu tautasdziesmu mūzikai.

 

Lielākā daļa bigbenda mūziķu ir arī mūzikas skolotāji ikdienā Latvijas mūzikas skolās, tāpēc sniegtas arī nelielas mūzikas meistarklases Bostonas un Vašingtonas Latviešu skoliņu bērniem tūres laikā. 

 

Jelgavas bigbends ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām– profesionālu mūziķu grupa ar vēsturi un tradīcijām kopš 1991. gada. Bigbenda sastāvā spēlē talantīgi mūziķi no visas Latvijas, kuri izglītojušies gan Latvijā, gan ārpus tās. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku Bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kurš kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru latviešu komponistu mūziku.

Jelgavas bigbends regulāri uzstājas Latvijas dažādās pilsētās, kā arī devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Franciju, Vāciju, Somiju, Zviedriju, Spāniju, Itāliju, Čehiju, Meksiku, Brazīliju un Peru, šādi nesot Jelgavas vārdu pasaulē. Ne reizi vien iegūtas godalgas džeza konkursos Vācijā, Čehijā, Nīderlandē. 

 

Koncerttūri ASV atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība, LR Ārlietu ministrija, LR vēstniecība ASV, Amerikas Latviešu apvienība, Latvijas organizācijas Vašingtonā, Bostonas Latviešu organizācijas, Vašingtonas Latviešu Evanģēliski Luteriskā draudze, Pasaules Brīvo Latviešu apvienība, Latviešu Valodas aģentūra, LR Izglītības un Zinātnes ministrija.

 

 

Foto: Jelgavas Bigbenda arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē