24.1 °C, 2.5 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaJelgavas biznesa inkubatorā saņemts rekordliels pieteikumu skaits
Jelgavas biznesa inkubatorā saņemts rekordliels pieteikumu skaits
31/03/2021

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubators uzņemšanas kartā, kas norisinājās no 1. līdz 22. martam, saņēmis rekordlielu pieteikumu skaitu – inkubācijas (INK) un pirmsinkubācijas (PINK) atbalsta programmai kopā pieteikušies 88 jaunie uzņēmēji, informē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērante. Pieteikušies dalībnieki pretendēs uz septiņām vietām inkubācijas vai 20 vietām pirmsinkubācijas programmā.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 34 jauno uzņēmēju pieteikumus inkubācijai un 48 pirmsinkubācijai. Visielākais pieteikumu skaits saņemts no uzņēmējiem Jelgavas pilsētā (INK – 16; PINK – 19), pēc tam seko Bauskas novads (INK – 5; PINK – 7), Dobeles novads (INK – 1; PINK – 7), Vecumnieku novads (INK – 3; PINK – 4), Jelgavas novads (INK – 2; PINK – 4) un Ozolnieku novads (INK – 2; PINK – 4). Saņemti pieteikumi arī no Tērvetes, Iecavas, Jūrmalas, Olaines novadiem un Rīgas pilsētas. Pretendenti aizstāvēs savas biznesa idejas uzņemšanas komisijā maijā, lai cīnītos par vienu no septiņām vietām uz inkubāciju vai 20 vietām uz pirmsinkubāciju.

 

Šogad LIAA biznesa inkubatori aicināja biznesa inkubatoru atbalstam pieteikties arī diasporas pārstāvjus. Šim aicinājumam atsaucās 80 jaunie uzņēmēji, kas dzīvo un strādā citviet pasaulē. No tiem divi pretendenti aizstāvēs savu biznesa ideju LIAA Jelgavas biznesa inkubatora inkubācijas uzņemšanā, savukārt 6 dalībnieki no Vācijas, Itālijas, Turcijas, Ungārijas un Anglijas saņems diasporas tiešsaistes pirmsinkubācijas apmācības, ko nodrošinās LIAA Jelgavas biznesa inkubators.

 

2020. gada rudenī visos biznesa inkubatoros kopumā tika saņemti 533 pieteikumi, bet 2020. gada pavasarī – 501 pieteikums. Šajā pavasarī LIAA inkubācijas programmā pieteikušies 339 jauni uzņēmēji un 515 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas programmā, kas kopā veido 854 pieteikumus. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 65 procentiem, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par savas uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi, skaidro R.Bērante.

“Ar katru gadu redzam, ka LIAA biznesa inkubatora programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Šo programmu popularitāti un potenciālo dalībnieku interesi veicina inkubatoru dalībnieku rezultāti, par kuriem runā gan LIAA, gan pašu uzņēmumu sasniegumi pasaulē – spējot konkurēt globālā līmenī, tā arī sasniegtie eksporta apjomi. Pēdējos trīs gados biznesa inkubatoru dalībnieku eksporta apjomi sasnieguši vairāk nekā 125 miljonus eiro,” stāsta LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova.

 

Arī šogad populārākie inkubatori, ieskaitot diasporas iesniegumus, ir Radošo industriju (Rīga, 164 pieteikumi), Jūrmalas (90) un Jelgavas (88) inkubators. Uzņemšanas rezultāti inkubācijas un pirmsinkubācijas programmās būs zināmi 2021. gada maijā.

 

 

Foto un informācija: LIAA Jelgavas biznesa inkubators