-2 °C, 4.9 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Biznesa inkubatorā top ekskluzīva musli
Jelgavas Biznesa inkubatorā top ekskluzīva musli
20/08/2012

JIC biznesa inkubatora uzņēmums SIA „Felici”, investējot 7000 latu jauna produkta izstrādē, uzsāk ražot īpašu, uzturvielām bagātu musli – „Graci”, kuras sastāvā tiek izmantotas sastāvdaļas no Latvijas.

Foto: Publikācijas foto

JIC biznesa inkubatora uzņēmums SIA „Felici”, investējot 7000 latu jauna produkta izstrādē, uzsāk ražot īpašu, uzturvielām bagātu musli – „Graci”, kuras sastāvā tiek izmantotas sastāvdaļas no Latvijas.
 
„Graci” musli sastāvu var saukt par ekskluzīvu, jo no 17 dažādām sastāvdaļām 12 ir specifiskas – tā sastāvā ir tritikāle, kailgraudu mieži, spelta, linsēklas, upenes, āboli, kanēlis, ķirbji un topinambūrs. Bieži izejvielas vērtība slēpjas tās specifiskajā pārstrādē.
 
Jaunajā musli sastāvā izmantotie augļi nāk no Latvijas, graudi produkta ražošanai tiek meklēti caur selekcionāriem, kas pazīst zemniekus, kuri izmanto Latvijā selekcionētu sēklu, tāpat sēkla tiek iepirkta arī no Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas stacijas, savukārt spelta tiek iepirkta Lietuvā.
 
Ideja par musli ražošanu SIA „Felici” vadītājai Alisei Balgalvei radusies pirms trim gadiem, kad viņai pašai kļuvusi aktuāla formas atgūšana pēc pirmā bērna piedzimšanas.
 
A. Balgalve atzīst, ka vislielākā problēma bija atrast partnerus graudu placināšanai un mikronizēšanai tik mazā apjomā kā tonna no katra graudauga. Kā arī grūtības radīja vēlamā iepakojuma atrašana, jo Latvijā neviens ērti lietojamu un aizveramu iepakojumu nespēja piedāvāt, tādēļ tie tika sūtīti no Ķīnas.
 
SIA „Felici” pagaidām ir noslēdzis līgumus ar „Rimi Baltic”, piedāvājumu izskata arī lielveikali „Sky”, „Stockmann”, „Prisma” un „Elvi”. Turpmākie SIA „Felici” plāni tiks izskatīti sešu mēnešu laikā pēc musli nonākšanas veikalu plauktos, kad varēs izvērtēt patērētāju interesi – vai tiks izdarīti atkārtoti pirkumi.
 
Šobrīd SIA „Felici” piedāvā četru veidu musli – „Tievais”, kas stimulē vielmaiņu, „Enerģiskais”, kas sniedz vienmērīgu enerģiju, „Vieglais”, kas palīdz attīrīt gremošanas sistēmu, un „Skaistais”, kas veicina šūnu atjaunošanos.

Informācija sagatavota
JIC biznesa inkubatorā
Twitter

Facebook