22 °C, 2.8 m/s, 48.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaJelgavas Biznesa inkubatorā uzņemti 25 uzņēmumi
Jelgavas Biznesa inkubatorā uzņemti 25 uzņēmumi
28/10/2020

2020. gada otrajā iesaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubatorā saņemti 50 biznesa ideju pieteikumi – 22 pirmsinkubācijas un 28 inkubācijas atbalsta saņemšanai. Pēc uzņemšanas komisiju norises, kad jaunie uzņēmēji prezentēja savas biznesa idejas, atbalsta saņemšanai apstiprināti 18 biznesa ideju autori un to komandas pirmsinkubācijā, bet septiņi uzņēmumi pievienojušies inkubācijas programmai.

Saskaņā ar komisijas lēmumu inkubācijas atbalstam apstiprināti divi uzņēmumi no Jelgavas – SIA “Bevtech” (džina un džina kokteiļu ražošana) un SIA “Baltic Plastic Products” (plēves un plastmasas atkritumu pārstrāde) –, kā arī pieci uzņēmumi no citām pašvaldībām – SIA “FitoDroga” (augstvērtīgu ķermeņa kopšanas līdzekļu ražošana), SIA “BoviPro” (slaucamo govju elektrolītu ražošana), SIA “Meat Future” (veģetārās gaļas produkcijas ražošana), SIA “Adventum Tech” (konstrukciju noslogojuma monitoringa sistēma), SIA “Matter Boon” (ārstniecības augu pulvera ražošana). No 18 pirmsinkubācijā apstiprinātajiem uzņēmumiem 11 ideju autori ir no Jelgavas.

 

“Esam gandarīti par uzņemšanas rezultātiem un priecājamies par rekordlielo inkubācijas pieteikumu skaitu. Uzņēmēja gēns reģionos, ko atbalstām, ir spēcīgs, tādēļ interesentu skaits inkubatora atbalstam arvien pieaug. Aicinām jaunos uzņēmējus atkal pieteikties atbalstam nākamajā uzņemšanā, ja šoreiz nav izdevies iekļūt to dalībnieku skaitā, kuri apstiprināti. Lai mēs kā biznesa inkubators spētu sniegt maksimāli produktīvu un savlaicīgu atbalstu uzņēmējiem, vietu skaits ir ierobežots, taču iespēja pretendēt uz atbalstu atkārtoti ir katram, atliek vien turpināt neatlaidīgi strādāt pie idejas attīstības,” saka LIAA Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

 

LIAA Jelgavas Biznesa inkubators kopš septembra atbalsta ne tikai Jelgavas, Tērvetes, Auces, Dobeles un Ozolnieku novada uzņēmējus, bet arī biznesa ideju autorus no Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada, kas arī nodrošinājis līdz šim lielāko pieteikumu skaitu. Biznesa ideju autori aicināti uz konsultācijām Jelgavā un Bauskā, iepriekš piesakoties pa e-pastu jelgava@liaa.gov.lv.

 

LIAA Jelgavas Biznesa inkubators jaunu dalībnieku iesaukumus organizē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Nākamā uzņemšana notiks martā, kad arī citi jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties kādai no atbalsta programmām. LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar nepieciešamo vidi, koprades telpu, konsultācijām, mācībām, tīklošanas pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

 

 

Foto un informācija: LIAA Jelgavas Biznesa inkubators