3.7 °C, 4.4 m/s, 83.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas Biznesa inkubators kļūst par LIAA pārstāvniecību un paplašina pakalpojumu klāstu
Jelgavas Biznesa inkubators kļūst par LIAA pārstāvniecību un paplašina pakalpojumu klāstu
31/01/2024

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) reorganizējusi 20 biznesa inkubatorus, tostarp Jelgavas Biznesa inkubatoru, pārveidojot tos par LIAA reģionālajām pārstāvniecībām. Uzņēmēji tur var saņemt plašāku aģentūras sniegto pakalpojumu klāstu.

LIAA uzņēmējiem piedāvā vairāk nekā 65 dažādus pakalpojumus, tostarp grantu atbalstu dažādām iniciatīvām, kas vērstas uz eksporta attīstību vai inovāciju ieviešanu. Līdz šim reģionos bija pieejams ierobežots pakalpojumu klāsts, bet līdz ar LIAA reorganizāciju 20 reģionālajās pārstāvniecībās, kuras līdz šim bija pazīstamas kā biznesa inkubatori, uzņēmēji var saņemt atbalstu daudz plašākā tvērumā.

“No šī gada esam mainījuši savu stratēģiju, paplašinot LIAA reģionālo pārstāvniecību sniegto pakalpojumu klāstu. Ja līdz šim reģionos varēja saņemt tikai biznesa inkubācijas un kopstrādes pakalpojumus, tad šobrīd esam gatavi piedāvāt arī citus LIAA sniegtos pakalpojumus,” tā LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Līdz ar izmaiņām Jelgavas Biznesa inkubators pārtapis par LIAA pārstāvniecību Jelgavā. Tā joprojām atrodas Peldu ielā 7, un ar pārstāvniecību var sazināties pa e-pastu jelgava@liaa.gov.lv vai tālruni 28716843.

Jaunā perioda inkubācijas un pirmsinkubācijas programmu plānots izsludināt martā, bet jau šobrīd uzņēmējiem ir pieejams atbalsts eksporta veicināšanai, dalībai izstādēs un tirdzniecības misijās, digitalizācijai, dažādu liela mēroga pasākumu organizēšanai un citām aktivitātēm.

“Reģioniem ir nozīmīga loma Latvijas ekonomikas attīstībā, tādēļ vēlamies būt tuvāk saviem klientiem. Esam atraduši modeli, kā bez papildu štata vietu izveides nodrošināt atbalstu plašākam klientu lokam. Inkubācijas un pirmsinkubācijas programmas ir uzrādījušas labus rezultātus, un esam pārliecināti, ka ar reģionālo pārstāvniecību izveidi spēsim palielināt pieprasījumu arī pēc citiem LIAA sniegtajiem pakalpojumiem,” uzsver I.Strupkāja.

LIAA informē, ka projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” no 2016. līdz 2023. gadam atbalstu grantu veidā saņēmuši 685 komersanti. Atbalstīti 1044 jaunizveidoti komersanti, nodarbinātības pieaugums atbalstītajos uzņēmumos pieaudzis par 2568 darbiniekiem. Kopumā tika atbalstīti 92 komersanti radošo industriju jomā, kā arī 3173 fiziskas personas, tāpat komersanti saņēmuši nefinansiālu atbalstu pirmsinkubācijas atbalsta veidā. Projektā izlietotais finansējums ir 35,2 miljoni eiro, atbalstīto komersantu nodokļu maksājumi Valsts kasē ir 47,1 miljons eiro, bet komersantu piesaistītais finansējums savu uzņēmumu attīstībai – 49,5 miljoni eiro.

LIAA reģionālo pārstāvniecību darbība tiek nodrošināta ar ERAF līdzfinansējumu.