19.1 °C, 3.9 m/s, 69.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaJelgavas biznesa inkubators uzņem jaunus dalībniekus
Jelgavas biznesa inkubators uzņem jaunus dalībniekus
25/02/2021

Zemgales reģiona uzņēmumi un biznesa ideju autori, kuri izstrādājuši konkurētspējīgus produktus vai pakalpojumus un vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, aicināti pieteikties uzņemšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā. Pieteikumus pirmsinkubācijas (PINK) un inkubācijas (INK) programmās varēs iesniegt no 1. līdz 22. martam.

Kā informē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora pārstāvji, biznesa inkubatori piedāvā pirmsinkubācijas programmas dalībniekiem bezmaksas apmācību iespējas, mentoru konsultācijas un kopstrādes telpas, savukārt inkubācijas dalībniekiem ir pieejams arī finansiāls atbalsts grantu veidā. Biznesa inkubators nodrošina grantus līdz 50 procentu apmērā no attiecināmajām izmaksām dažādu pakalpojumu apmaksai un ražošanas iekārtu iegādei. Izejmateriālu iegādei uzņēmumi var piesaistīt līdzfinansējumu 30 procentu apmērā no attiecināmajām izmaksām.

 

Kad biznesa ideja ir attīstības sākumposmā, jaunie uzņēmēji izmanto pirmsinkubācijas atbalstu savas idejas testēšanai un uzņēmējdarbības pamatu apguvei. Savukārt uzņēmumi, kas jau reģistrējuši savu darbību, veikuši tirgus izpēti un uzsākuši pārdošanu, izvēlas pretendēt uz inkubācijas atbalsta saņemšanu. 49 procenti no inkubatora dalībniekiem ir izmantojuši finansiālo atbalstu, piemēram, produkta prototipa un dizaina izstrādei, grāmatvedības, loģistikas, juridiskajiem, mārketinga pakalpojumiem, telpu īres izmaksām, iekārtu un izejmateriālu iegādei. Inkubatora sniegtais finansiālais atbalsts nav aizdevums, bet gan līdzfinansējums uzņēmuma attīstībai un katrs uzņēmums var saņemt atbalstu līdz pat 200 tūkstošiem eiro.

 

LIAA biznesa Inkubatori ir Latvijas Republikas un Eiropas Savienības atbalsta programma, kura ir veidota, iedvesmojoties no jaunuzņēmumu biznesa kultūras un darba metodoloģijas. Apmācības ir organizētas brīvā formātā, fokusējoties uz uzņēmēju interesēm un apgūstamo zināšanu nepieciešamību. Tā ir lielākā jauno uzņēmumu kopiena un kontaktu tīkls Latvijā.

 

Jaunie uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Dobeles, Tērvetes, Rundāles, Auces, Iecavas un Vecumnieku novada aicināti vairāk informācijas par biznesa inkubatoru programmu un pieteikšanās kārtību iegūt, rakstot uz LIAA Jelgavas biznesa inkubatora e-pastu jelgava@liaa.gov.lv, kā arī LIAA tīmekļa vietnē liaa.gov.lv.

 

LIAA Jelgavas biznesa inkubators organizē arī tiešsaistes attālinātās “INFO stundas” – 26. februārī pulksten 13 par pirmsinkubāciju un pulksten 15 par inkubāciju -, kuru laikā varēs vairāk uzzināt par inkubatora sniegtajām atbalsta iespējām, kā arī uzdot jautājumus biznesa inkubatora darbiniekiem. Papildu informācija un reģistrācija tiešsaistes semināriem ej.uz/INFOstundaJELGAVA.

 

LIAA biznesa inkubatoru programmu finansē Latvijas Republika un Eiropas Reģionālais attīstības fonds projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

 

 

Foto un informācija: LIAA Jelgavas biznesa inkubators