20 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas BJSS bijusī audzēkne izcīna sudrabu Eiropas U-20 basketbola čempionātā
Jelgavas BJSS bijusī audzēkne izcīna sudrabu Eiropas U-20 basketbola čempionātā
07/08/2023

Latvijas U-20 sieviešu izlase Eiropas čempionāta A divīzijā izcīnījusi sudraba medaļas. Izlasē spēlēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas bijusī audzēkne Enija Ķīvīte.

Latvijas izlase čempionātā aizvadīja apakšgrupas spēles pret Beļģiju, Itāliju un Turciju un, izcīnot divas uzvaras trīs spēlēs (zaudējums pirmajā spēlē pret Beļģiju ar rezultātu 62:66, uzvara pret Itāliju ar rezultātu 76:69 un pret Turciju ar rezultātu 67:56), iekļuva izslēgšanas spēļu kārtā. To mūsu komanda iesāka ar uzvaru pret Zviedriju (rezultāts 81:72) un iekļuva ceturtdaļfinālā. Tur pretim stājās Portugāles izlase, kas arī tika pieveikta (rezultāts 58:49), un pusfināls. Latvijas basketbolistes, pusfinālā uzvarot Serbijas vienaudzes ar rezultātu 56:53, nodrošināja sev vietu finālā. Cīņā par zelta medaļām pretī stājās Francijas izlase, kas bija pārāka ar rezultātu 85:59, un līdz ar to Latvijas meitenēm sudraba medaļas Eiropas U-20 čempionāta A divīzijā.

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas bijusī audzēkne Enija Ķīvīte čempionātā laukumā pavadīja 46 minūtes un 26 sekundes, guva deviņus punktus un izpildīja četras rezultatīvas piespēles. “Ir milzīgs prieks un lepnums par komandas paveikto, mēs to izdarījām visi kopā, bijām vienoti, citādāk šis nebūtu bijis iespējams,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda basketboliste.

E.Ķīvīte ir dzimusi 2003. gadā, un viņai šis bija pēdējais gads U-20 izlasē.