22.8 °C, 2.9 m/s, 54.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas BMX braucēji uzvar komandu konkurencē
Jelgavas BMX braucēji uzvar komandu konkurencē
13/07/2020

Nedēļas nogalē Burtnieku novada Valmieras pagastā aizvadītas divu dienu sacensības BMX – SMScredit.lv čempionāta 1. posms un Burtnieku novada kauss. Pirmajā dienā Jelgavas sportisti izcīnīja 13 medaļas, bet otrajā dienā – deviņas un uzvarēja komandu kopvērtējumā.

Jelgavu pārstāvēja Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” sportisti. Pirmajā dienā, kad norisinājās SMScredit.lv čempionāta 1. posms, no Jelgavas startēja 35 sportisti, un 13 no viņiem kāpa uz goda pjedestāla. Jelgavnieki izcīnīja piecas zelta, piecas sudraba un trīs bronzas medaļas.

  • Zelts – Alisei Želvei meiteņu, kas jaunākas par 8 gadiem, grupā (12 dalībnieces); Raimo Soldānam 7 gadus jauno zēnu grupā (28 dalībnieki); Ārim Koško 8 gadus jauno zēnu grupā (40 dalībnieki); Markusam Soļimam 11 gadus jauno zēnu grupā (24 dalībnieki); Kristenam Krīgeram elites grupā (9 dalībnieki).
  • Sudrabs – Evelīnai Līkumai meiteņu, kas jaunākas par 8 gadiem, grupā (12 dalībnieces); Melānijai Čudarei 9–10 gadus jauno meiteņu grupā (8 dalībnieces); Reināram Pavlovam 13 gadus jauno puišu grupā (24 dalībnieki); Ilvim Hugo Eihentālam 15–16 gadus jauno puišu grupā (18 dalībnieki); Ģirtam Jonkum krūzeros 30+ vecuma grupā (10 dalībnieki).
  • Bronza – Emīlijai Zavinskai 11–12 gadus jauno meiteņu grupā (7 dalībnieces); Ramonai Bārei 9 gadus jauno zēnu grupā (34 dalībnieki); Alvim Lānso krūzeros 30+ vecuma grupā (10 dalībnieki).

“13 medaļas ir ļoti labs rādītājs – neviens cits klubs neizcīnīja tik daudz godalgu,” lepns ir treneris Uldis Balbeks, piebilstot, ka, lai veicinātu izaugsmi, Ramona Bāre abas dienas startēja kopā ar zēniem, kur ir lielāka konkurence.

 

Otrajā dienā norisinājās Burtnieku novada kauss, kurā no Jelgavas startēja 25 dalībnieki, izcīnot deviņas medaļas – trīs zelta, četras sudraba un divas bronzas.

  • Zelts – Artūram Jonkum 6 gadus jauno zēnu grupā (30 dalībnieki); Raimo Soldānam 7 gadus jauno zēnu grupā (38 dalībnieki); Rinaldam Bārim 10 gadus jauno zēnu grupā (23 dalībnieki).
  • Sudrabs – Alisei Želvei meiteņu, kas jaunākas par 8 gadiem, grupā (10 dalībnieces); Ilvim Hugo Eihentālam 13–14 gadus jauno puišu grupā (39 dalībnieki); Ģirtam Jonkum krūzeros 25+ grupā (12 dalībnieki); Kristenam Krīgeram elites grupā (11 dalībnieki).
  • Bronza – Evelīnai Līkumai meiteņu, kas jaunākas par 8 gadiem, grupā (10 dalībnieces); Ramonai Bārei 8 gadus jauno zēnu grupā (34 dalībnieki).

Otrajā dienā dalībnieki tika vērtēti arī komandu konkurencē “Valdeko kausa” ietvaros. Kā skaidro treneris, pirms sacensībām bija jānorāda seši sportisti, kuru rezultāti ietilps komandas ieskaitē. Jelgavas komanda izcīnīja 1. vietu, aiz sevis atstājot Rīgu un Valmieru. Komandas ieskaitē startēja A.Jonkus, A.Želve, R.Soldāns, R.Bāre, I.H.Eihentāls un K.Krīgers. “Parasti komandu sacensībās šajā trasē uzvar mājinieki – Valmieras komanda –, tāpēc liels prieks, ka pirmo reizi uzvaru izcīnīja Jelgavas sportisti,” papildina U.Balbeks. Elites braucējs K.Krīgers, kurš arī deva artavu Jelgavas komandas uzvarā, atzīst, ka gribējis uzvarēt arī otrajā sacensību dienā, tomēr, atrodoties līdera pozīcijā trasē, nedaudz zaudējis kontroli pār riteni, līdz ar to zuda ātrums un tuvākais sekotājs viņu apsteidza. “Tas gan nemazina manu prieku par kluba izcīnīto 1. vietu komandu vērtējumā,” tā sportists.

 

Rezumējot aizvadītās sacensības, treneris norāda, ka tas ir labs atskaites punkts, kas parāda, pie kā vēl jāpiestrādā, kādas kļūdas jāizlabo. Ar sacensībās uzrādītajiem rezultātiem viņš ir apmierināts.

 

 

Foto: no U.Balbeka arhīva