22.5 °C, 3.7 m/s, 78.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas čempioni skvošā pieaugušajiem – ilggadēji Latvijas izlases spēlētāji
Jelgavas čempioni skvošā pieaugušajiem – ilggadēji Latvijas izlases spēlētāji
07/10/2022

Jelgavas atklātā čempionāta skvošā čempiona titulu šogad izcīnīja ķekavnieks Jānis Plūme un rīdziniece Laura Gaigala, abi ilggadēji Latvijas izlases spēlētāji. Jelgavas skvoša kluba spēlētāji izcīnīja piecas no 12 medaļām. 

Vīriešiem elites jeb M1 grupā finālā J.Plūme trīs geimos pārspēja Pļaviņu skvoša kluba pārstāvi Aivaru Lucijanovu. Sīvāka bija tēva un dēla cīņa par bronzu. Piekāpties pieredzējušākajam Ivo Strodam nevēlējās progresējošais juniors Ēriks Strods. Pēc zaudēta pirmā geima Ēriks izvirzījās vadībā ar 2:1, pēdējie divi geimi ritēja punkts punktā, tomēr šoreiz uzveikt tēvu Ērikam neizdevās.

 

W1 grupā ļoti dinamisks izvērtās fināls starp Latvijas vicečempioni Lauru Gaigalu un junioru čempioni no Ozolniekiem Unu Ulmani, kura gan Laurai piekāpās, bet pirmo reizi pret šo spēcīgo pretinieci spēja uzvarēt divus geimus. Iepriekšējā gada Jelgavas čempione jelgavniece Baiba Lulle, cīnoties ar medicīniska rakstura problēmām, pusfinālā piecos geimos piekāpās L.Gaigalai, bet cīņā par bronzu uzvarēja savu audzēkni Lauru Badūni.

 

Čempionāts tika aizvadīts arī W2 un M2 grupās. M2 grupā 14 vīru konkurencē uzvara jelgavniekam Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) (agrāk – LLU) profesoram Aleksejam Zacepinam, otrais rīdzinieks Dainis Rimicāns, bronza arī rīdziniekam Vilnim Šķiparam, kurš ar koka medaļu atstāja citu LBTU pārstāvi Edgaru Pažerauski.

 

W2 grupa šoreiz kupli pārstāvēta – 12 spēlētājas, no kurām puse jaunās Jelgavas juniores. Uzvara jelgavniecei Elīnai Ozolai-Tēraudai, otrā pļaviņiete Ilze Zilvere, bronza jelgavniecei Vivitai Jakovļevai.

 

Jelgavas atklātais čempionāts noslēgsies 22. oktobrī, kad čempionu titulus un godalgas izcīnīs juniori.

 

Čempionātu organizē Jelgavas skvoša klubs, līdzorganizē un atbalsta Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”, sporta preču interneta veikals “Latvin” un sporta preču zīmols “Victor”, kā arī Latvijas Skvoša federācija.

 

 

Foto: Jelgavas skvoša klubs