24.3 °C, 1.6 m/s, 72.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJelgavas deju kolektīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem
Jelgavas deju kolektīvi gatavojas Dziesmu un Deju svētkiem
17/03/2023

18. martā Jelgavas kultūras namā notika XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skate. Jelgavā savas spējas apliecināja 18 deju kolektīvi. Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” panākumi jau tika paziņoti – žūrija jelgavniekus novērtēja atzinīgi un tas atspoguļojās rezultātos – nopelnītas desmit augstākās pakāpes, trīs – 1. pakāpes un divas – 2. pakāpes.

Bērnu kolektīvu rezultāti tiks paziņoti jūnijā, savukārt par lielkoncerta “Balts” dejām rezultāti būs zināmi, kad būs beigušās deju skates visā Latvijā.

 

Skatē piedalījās A grupas kolektīvi: pašvaldības iestādes “Kultūra”  dejotāji – tautas deju ansambļi “Lielupe” (vadītāja Elita Simsone) un “Diždancis” (vadītāja Ieva Karele), kā arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes tautas deju ansamblis “Kalve” (vadītāja Gunta Skuja).

 

B grupas kolektīvi: pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Lielupe” studija (vadītāja Baiba Ķestere) un kolektīvs, kas nepiedalījās skatē Rīgā – Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma jauniešu deju kolektīvs “Dārdari” (vadītāja Lilija Lipore).

 

C grupas kolektīvi: pašvaldības iestādes “Kultūra” kolektīvi – bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Ieviņa” (vadītāja Alise Daugava) un “Vēja zirdziņš” (vadītāja Alda Skrastiņa), jaunrades nama “Junda” jauniešu deju kolektīvs “Jundari” (vadītāja Madlēna Bratkus) un Jelgavas tehnikuma tautas deju kolektīvs (vadītāja Sanita Laganovska).

 

D grupas kolektīvi: pašvaldības iestādes “Kultūra” kolektīvi – tautas deju ansambļa “Lielupe” vidējās paaudzes deju kolektīvs (vadītāja Elita Simsone), tautas deju ansamblis “Mūsu Lielupe” (vadītāja Elita Simsone), tautas deju ansamblis “Ritums” (vadītāja Ieva Karele), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa” (vadītāja Mārīte Skrinda) un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kalve” (vadītājs Lauris Galejs).

 

E grupas kolektīvs – pašvaldības iestādes “Kultūra” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rota” (vadītāja Ludmila Muskare).

 

F grupas kolektīvs – pašvaldības iestādes “Kultūra” senioru deju kolektīvs “Ex Lielupe” (vadītāja Zaiga Pielēna-Pelēna).

 

Bērnu kolektīvi: pašvaldības iestādes “Kultūra” bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Vēja zirdziņš” 1.-2. klase  un 3.- 4. klase (vadītāja Alda Skrastiņa).

 

Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” notiks 7. un 8. jūlijā Daugavas stadionā. Tajā  koši iemirdzēsies Latvijas novadu krāsas. Lieluzvedums iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto.

 

Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuārā iekļautas 32 dejas, no tām trīspadsmit godalgotas jaunrades dejas un septiņas dejas no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda.

 

Latviešu skatuviskās dejas lielkoncerts “Balts” būs redzams 3. jūlijā “Arēnā Rīga”. Deju jaunrades koncertuzvedums “Balts” veidots ar jaunu mūziku, jaunām horeogrāfijām un jaunu māksliniecisko risinājumu, kurā saplūst skatuviskā deja un latviešu tēlotāja māksla. Cauri vijas balts pavediens, kā ceļš no kura sākt, veidoties un nenomaldīties, kuru ņemt par pamatu un, kurā būt nemitīgā attīstībā. Balts audekls, uz kura zīmēt, un balts pavediens, no kura aust krāsainus rakstus.

 

Lielkoncerts ir dažādības pilns 18 horeogrāfu kopdarbs ar 18 jaunām dejām, kas atklāj septiņas latvietim svarīgas būtības – bērnība, daba, darbs, zeme, dzīvošana, tīrradnība un esība. Latvieša daudzšķautņainība un tīrība reizē.

XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas 16 410 dejotāji no 672 deju kolektīviem un 35 bērnu deju kolektīviem. Laikā no 3. marta līdz 7. maijam repertuāra pārbaudes skates notiek 31 vietā Latvijā. Dejotāju sniegumu vērtē žūrijas eksperti – deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” mākslinieciskie vadītāji, Svētku virsvadītāji un deju autori.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā