18.4 °C, 3 m/s, 59.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas domes deputāti ar parakstiem apliecina nosodījumu Krievijas Federācijas agresijai Ukrainā
Jelgavas domes deputāti ar parakstiem apliecina nosodījumu Krievijas Federācijas agresijai Ukrainā
01/04/2022

Jelgavas valstspilsētas domes deputāti, paužot nosodījumu Krievijas Federācijas militārajai agresijai un iebrukumam Ukrainā, kā arī Baltkrievijas Republikai par šīs agresijas atbalstu,  šonedēļ ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu izbeigt sadarbības līgumus, kas noslēgti ar Krievijas Federācijas Maskavas pilsētas dienvidu administratīvo apgabalu (noslēgts 2003. gadā),  Magadanas pilsētu (noslēgts 2006. gadā) un Baltkrievijas Republikas Baranoviču pilsētu (noslēgts 2003. gadā).

Tāpat nosodījumu Krievijas Federācijas militārajai agresijai deputātu vairākums izteica, parakstot kopīgu paziņojumu. Tajā pausts atbalsts Ukrainas cīņai par neatkarību un gatavība arī turpmāk sniegt palīdzību Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas un citiem Ukrainas iedzīvotājiem. Jelgavas domes deputāti aicina jelgavniekus iesaistīties un palīdzēt Ukrainas cilvēkiem, kuri kara bēgļu gaitās nonākuši Jelgavā. Viens no deputātiem kopīgo paziņojumu parakstīja ar piezīmi.

 

Jau ziņots, ka  2022. gada 25. marta domes sēdē visi Jelgavas valstspilsētas domes deputāti, izņemot Latvijas Krievu savienības pārstāvi, atbalstīja Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa 2022. gada 22. marta deklarāciju “Krievijas Federācijas karš pret Ukrainu”. Ar šo deklarāciju pašvaldības no visas Eiropas aicina Krievijas Federāciju nekavējoties pārtraukt karu, kā arī pauž nelokāmu apņemšanos atbalstīt Ukrainas neatkarību, suverenitāti un teritoriālo integritāti tās starptautiski atzītajās robežās.

 

Šobrīd Jelgavas pilsētā kopumā reģistrēti 477 kara bēgļi no  Ukrainas, tostarp 174 bērni.

 

Pielikumā Jelgavas valstspilsētas domes deputātu publisks paziņojums

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē