19 °C, 3.5 m/s, 72.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Domes priekšsēdētājs atklās Frankofonijas dienas Jelgavā
Jelgavas Domes priekšsēdētājs atklās Frankofonijas dienas Jelgavā
20/03/2006

Šogad Frankofonijas dienas organizē četru frankofono valstu: Beļģijas, Francijas, Šveices un Kanādas vēstniecības Latvijā, kā arī Francijas Kultūras centrs. Frankofoniju dienas kā reģionālie partneri atbalsta Jelgavas Dome, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Frankofonijas dienu galvenais mērķis ir veicināt interesi par Frankofonijas valstu kultūrām, franču valodas apmācību un iepazīstināt Jelgavas iedzīvotājus ar Frankofonijas dimensiju, tās kultūras izpausmes formām – mūziku, literatūru, zinātni un kinomākslu. „Franču kultūras izpausmes ir vienas no bagātākajām pasaulē un tāpēc varam būt tikai pagodināti, ka Frankofonijas Dienu ceļojumā ir ietverta arī Jelgava. Arī mūsu pilsētas iedzīvotājiem šīs dienas būs vēl viena lieliska iespēja izprast un novērtēt franču kultūras nianses”, norādīja Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

21. martā, plkst. 15.30, LLU Sudraba zālē varēs apmeklēt LLU studentu svētku koncertu un plkst. 17.00 animācijas filmas „Randiņš Belvilā” demonstrēšanu.

22. martā, plkst. 14.30, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā Ginta Linīte lasīs lekciju « Provansas grāfs, nākamais Luijs XVIII, Jelgavā », plkst. 16.00 tiks demonstrēta vēsturiskā drāma „Monsieur N” un plkst. 18.30 interesenti varēs baudīt klasiskās mūzikas koncertu, kurā piedalās Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru kvintets, kā arī citus ne mazāk interesantus pasākumus.

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā