Sākumlapa JaunumiSportsJELGAVAS HOKEJA KLUBS “ZEMGALE/LLU”
JELGAVAS HOKEJA KLUBS “ZEMGALE/LLU”
14/03/2017

Jelgavas hokejisti cīnīsies par vietu finālā!

Latvijas hokeja Virslīgas čempionāta pusfinālā iekļuvusi Haralda Vasiļjeva trenētā Jelgas hokeja kluba “Zemgale/LLU” komanda, kas 8.martā Volvo ledus hallē Rīgā ar rezultātu 7:2 apspēlēja vietējo HK “Prizma”, sērijā svinot panākumu ar 3-0. Pusfinālā jelgavnieku pretinieki būs regulārajā turnīrā otro vietu ieguvuši Ogres “Kurbada” hokejisti.

Ir zināms, ka par vietu finālā HK “Zemgale/LLU” cīnīsies pret HK “Kurbadu” – pirmās divas spēles risināsies 14. un 15.martā Vidzemes ledus hallē Ogrē, bet precīzs spēles laiks vēl nav zināms.

HK “Zemgale/LLU” regulāro čempionātu noslēdza trešajā vietā aiz līderes “Mogo” un “Kurbada”, lai gan līdz pat beigām reāli cīnījās arī par pirmo vietu. Ceturtdaļfinālā jāspēlē pret “Prizmu”, kurai šogad nav tā labākā sezonā, un jelgavnieki bija izteikti favorīti šajā pārī. Lielākās problēmas izrādījās pirmajā spēlē, kad rīdzinieki demonstrēja patiesi cienījamu hokeju, divas reizes prata atspēlēties, taču meistarības pārākumu jelgavnieki vienalga pierādīja – 5:2. Otrajā spēlē Jelgavā jau graujoša 10:2 uzvara.

Volvo hallē 8.marta vakrā “Zemgale/LLU” varēja likt punktu šai sērijai, lai laicīgi var gatavoties pusfinālam pret “Kurbadu”, kas izslēgšanas turnīra pirmo kārtu izlaiž. Jau pašā spēles sākumā izdevās iegūt pārliecību, un Toms Tauriņš trešajā minūtē viesiem sniedza 1:0 handikapu. Perioda otrajā daļā īsā laikā komandas apmainījās ar precīziem metieniem (“Zemgale/LLU” vārti Kristapam Namiķim). Spēles 19.minūtē pirmā vairākuma maiņa veica labu izspēli, un Olafs Aploks atkal sniedza divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Otrajā spēles periodā katra no komandām pa divām reizēm uzspēlēja vairākumā, taču rezultāts uz tablo tā arī nemainījās, un jelgavnieki saglabāja itin komfortablu 3:1. Trešās trešdaļas sākumā izcēlās asumi, bet “Zemgale/LLU” visu pierādīja ar hokeja spēli – vārti Artjomam Ogorodņikovam, un principā viss skaidrs (4:1). Vēl vienus vārtus izdevās gūt arī rīdziniekiem, bet “Zemgale/LLU” sastāvā līdz mača beigām izcelties vēl paspēja Ēriks Ozollapa, Matīss Gelažis un Ivans Ribčiks – 7:2, sērijā 3-0 un vieta pusfinālā.