26.1 °C, 2.5 m/s, 58.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas iecirkņa policisti svin profesijas svētkus
Jelgavas iecirkņa policisti svin profesijas svētkus
30/11/2022

30.novembrī un 1.decembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Jelgavas iecirkņa darbinieki svinīgā pasākumā atzīmēja profesijas svētkus un Valsts policijas 104. gadadienu. “Šis gads nebija viegls, bet neskatoties uz visiem papildus uzdevumiem un grūtībām, man ir patiess prieks un lepnums par jūsu paveikto darbu. Gribu pateikties katram par ieguldījumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, noziedzības apkarošanā un iedzīvotāju aizsargāšanā,” uzrunājot kolēģus, sacīja Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere.

Policijai ir tikpat sena vēsture kā Latvijas valstij, kas apliecina tās lomu valsts pamatu veidošanā. Policista darbs ir prasīgs un atbildīgs, tā veikšanai nepieciešama drosme, zināšanas un prasmes, lai iedzīvotāji varētu justies droši. Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pateicās līdzšinējā VP ZRP Jelgavas iecirkņa priekšniecei Tatjanai Flanderei un policistiem, kuri savus pienākumus veica Jelgavas iecirknī: “Paldies par darbu šajā sarežģītajā laikā un atbalstu, ko sniedzāt viens otram un iedzīvotājiem, lai tie justos droši un pasargāti. Jūs sagaida pārmaiņas darba vidē, kas ir svarīgs solis darba kvalitātes nodrošināšanā.”

 

Svētku reizē par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, augstu profesionalitāti un uzticību Valsts policijai piecu un vairāk gadu garumā, apbalvotas VP ZRP Jelgavas iecirkņa amatpersonas. Jelgavas valstspilsētas domes Pateicības rakstu par ilggadēju ieguldījumu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Jelgavas pilsētā  A.Rāviņš pasniedza arī T.Flanderei, kurai 30.novembris ir pēdējā darba diena aktīvajā dienestā.

 

Paaugstinot Valsts policijas efektivitāti un kapacitāti, no 1.decembra policijā tiks veiktas strukturālas pārmaiņas. Reforma skars ZRP iecirkņus un iepriekšējo sešu iecirkņu vietā tiek izveidoti trīs – Rietumzemgales, Austrumzemgales un Dienvidzemgales iecirknis. Dienvidzemgales iecirknī ietilps Bauskas un Jelgavas iecirknis.

 

Jau iepriekš ziņots, ka strukturālās pārmaiņas skars tieši pārvaldes darba organizāciju, nemazinot policistu skaitu. VP uzsver: tiek mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot policijas rīcībā esošos resursus. Dienvidzemgales iecirknī tiek izveidotas trīs struktūras – Reaģēšanas nodaļa, Izmeklēšanas nodaļa un Prevencijas nodaļa. Par VP ZRP Dienvidzemgales iecirkņa priekšnieci iecelta Dana Landsberga.

 

21.novembrī bijušās Ceļu satiksmes drošības direkcijas telpās Satiksmes ielā 2A jau atklātas VP ZRP Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas telpas. Uz tām no Jelgavas iecirkņa Pētera ielā 5 pārcelsies VP darbinieki, kuri ikdienā dodas uz izsaukumiem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē