17.9 °C, 0.8 m/s, 81.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas izglītības iestādēs strādājošo mācībām saņemti 746 pieteikumi
Jelgavas izglītības iestādēs strādājošo mācībām saņemti 746 pieteikumi
30/10/2020

Pirms nedēļas noslēdzās pieteikšanās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 5. mācību kārtā. Sešas Jelgavas izglītības iestādes, kas projekta 5. kārtā piedāvāja mācības kādā no 52 programmām, kopumā saņēmušas 746 pieteikumus. Šobrīd VIAA pārbauda pieteikuma iesniedzēju atbilstību uzņemšanas nosacījumiem, un šis process noslēgsies 15. novembrī. Pēc tam katra izglītības iestāde sazināsies ar pretendentiem.  

Visvairāk pieteikumu – 495 – Jelgavā saņēmis mācību centrs “Buts”, kam arī bija plašākais programmu klāsts, Jelgavas Amatu vidusskola saņēmusi 126 pieteikumus, Jelgavas tehnikums – 80, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, kas piedāvāja tikai vienu programmu, – 33 pieteikumus, SIA “Mācību un konsultāciju centrs “ABC”” – 15 pieteikumus, savukārt LLU, kas piedāvāja tikai vienu mācību programmu, – 34.

 

Pieaugušo izglītības projekta koordinatore Jelgavā Līga Miķelsone uzsver, ka šie ir provizoriskie dati par 5. kārtas pieteikšanos un tie vēl var mainīties. Viņa atklāj, ka projekta pieteikšanās laikā interesentiem sniegusi arī teju 300 konsultācijas – gan pa telefonu, gan e-pastu, gan arī klātienē. “Konsultācijās vislielākā interese bija par iespēju apgūt metināšanu, iegūt šuvēja, pavāra vai konditora kvalifikāciju, tāpat bija daudz jautājumu par grāmatvedības kursiem, īpaši padziļināto programmu,” stāsta L.Miķelsone. 

 

VIAA informē, ka kopumā projekta 5. kārtā Latvijā saņemti teju 29 000 pieteikumi no gandrīz 20 000 iedzīvotāju.

 

Tiem strādājošajiem un pašnodarbinātajiem, kuri pieteicās mācībām, jāņem vērā, ka līdz 15. novembrim VIAA pārbaudīs pretendentu atbilstību uzņemšanas nosacījumiem, bet pēc pārbaudes VIAA informāciju nodos izglītības iestādēm. Savukārt izglītības iestādes sazināsies ar iedzīvotājiem par mācību procesa īstenošanas nosacījumiem, mācību grupu komplektēšanu un mācību līgumu slēgšanu. Plānots, ka mācības visās izglītības iestādēs tiks uzsāktas ne vēlāk kā līdz 2021. gada februāra beigām.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē