24.6 °C, 1.5 m/s, 66.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas jaunieši varēs izzināt savu topošo profesiju
Jelgavas jaunieši varēs izzināt savu topošo profesiju
26/02/2021

Jelgavas pilsētas pašvaldība aicina pilsētas jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem iesaistīties projektā “Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs”, kurā no 14. aprīļa līdz 31. augustam, piedaloties dažādās aktivitātēs, varēs izprast un izvēlēties sev atbilstošāko profesiju. Pieteikšanās projektam ilgst no 1. līdz 15. martam.

“Ņemot vērā jauniešu interesi par profesijām, iesaistoties ikgadējās “Ēnu dienas” aktivitātēs, projekta “Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs” gaitā jauniešiem tiek piedāvāta iespēja padziļinātāk iepazīt vairāks profesiju jomas: medicīnu un farmāciju, būvniecību, informācijas tehnoloģijas, tirdzniecību un loģistiku, kā arī sabiedrisko ēdināšanu,” informē projekta koordinatore jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle. Projektā jaunieši varēs apzināt savas vēlmes un vajadzības individuālajā karjeras izglītībā un kopā ar projekta karjeras speciālistu izstrādāt un pilotēt praktisko aktivitāšu “Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs” programmu (BPA programmu), izmantojot brīvprātīgā darba iespējas Jelgavā.

 

Dalībai projektā tiks uzņemti 75 Jelgavas pilsētas jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, tajā skaitā jaunieši no sociālās atstumtības riska grupām – jaunieši no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunieši ar zemiem ienākumiem, neaktīvo jauniešu grupu pārstāvji un citi. Īstenojot projektu, tiks izmantotas neformālās izglītības aktivitātes, tādā veidā attīstot dzīvei un darba tirgum nepieciešamās kompetences un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu sociālo iekļaušanu. Brīvprātīgā darba veikšanā iesaistītās iestādes vai uzņēmuma loma projekta gaitā ir sniegt jaunietim iespēju veikt brīvprātīgo darbu izvēlētās profesijas vidē, ietverot apmācības, instruktāžu, darba “ēnošanu” un praktisku darbu izpildi.

 

Pirms brīvprātīgā darba uzsākšanas, katram programmas dalībniekam plānots nodrošināt karjeras konsultanta apmācību klātienē grupās, tomēr, ja valstī pieņemtie noteikumi nebūs mainījušies, apmācības tiks organizētas attālināti. Apmācību laikā dalībnieki izzinās savas iespējamās profesijas un brīvprātīgā darba vietas, kā arī sastādīs savu individuālo karjeras plānu. Savukārt, savstarpēji vienojoties ar iestāžu vai uzņēmumu pārstāvjiem par sadarbību, jaunieši veiks topošās profesijas specifikas novērošanu un brīvprātīgā darba veikšanu.

 

Lai piedalītos projekta aktivitātēs, jaunieši aicināti pieteikties no 1. līdz 15. martam, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT. Dalībnieki tiks apstiprināti līdz 2021. gada 22. martam. Jautājumu gadījumā interesenti lūgti sazināties ar projekta vadītāju J.Grīsli pa e-pastu jelena.grisle@dome.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 27842165.

 

Projekts “Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta kopējais izmaksas – 4299,95 eiro un tā īstenošana norisinās laika posmā no 2020. gada 7. decembra līdz 2021. gada 8. novembrim.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Jelgavas Jauniešu centrs