25.1 °C, 7.7 m/s, 90 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas jauniešiem godalgas kultūras mantojuma digitalizēšanas konkursā
Jelgavas jauniešiem godalgas kultūras mantojuma digitalizēšanas konkursā
26/03/2021

Pērn jaunieši visā Latvijā, tostarp Jelgavā piedalījās unikālā konkursā “Kultūras mantojuma digitalizēšana”, ko rīkoja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Erasmus+ projektu “Crowddreaming”. Eiropas Digitālās nedēļas izskaņā konkursa dalībnieki iepazīstināja ar veiktā darba rezultātiem, kā arī notika labāko apbalvošana. Godalgoto darbu trijniekā Jelgava ierindojusies divreiz – trešo vietu ieguva Jelgavas Valsts ģimnāzija, bet pirmā vieta piešķirta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai.

Kā skaidro organizatori, konkursa mērķis ir Eiropas kultūras mantojuma digitalizēšana un popularizēšana jauniešu vidū, veicinot kompetenču pieejā balstītu izglītību un interesi par IKT jomu. Skolēni gan patstāvīgi, gan kopā ar skolotāju apguvuši paplašinātās realitātes rīka “Metaverse Studio” piedāvātās iespējas un, to izmantojot, izveidojuši digitālos projektus kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai.

 

Jelgavas Valsts ģimnāzijas jaunieši konkursā ieguvuši trešo vietu par projektu, kurā tiek stāstīts par Jelgavas pilsētas apskates objektiem, piemēram, palienes pļavām vai vēsturisko “Academia Petrina” ēku. Savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni veidojuši materiālu par kino vēsturi, par ko piešķirta pirmā vieta. Labāko trijniekā ierindojies arī Ventspils Tehnikums par materiālu, kas tapis par Kuldīgu.

 

Tomēr šie nav vienīgie jelgavnieku darbi – “Crowddreaming” projekta noslēguma pasākumā, kurā tika paziņoti labākie darbi, ar pieredzi, skolēniem veidojot materiālu par Jelgavas 755. gadadienu, dalījās Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse. Tāpat darbus konkursa gaitā veidojuši arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni.

 

Noskatīties “Crowddreaming” projekta noslēguma pasākumu un iepazīties ar projekta gaitu, kā arī dalībniekiem var ŠEIT. Savukārt virtuālajā vidē iepazīties ar jauniešu darbiem var, reģistrējoties platformā “Europa Square” ŠEIT.

 

 

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē