22.1 °C, 1.6 m/s, 68.9 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiJelgavas jauniešu centrā apskatāmas Alises Ločmeles gleznas
Jelgavas jauniešu centrā apskatāmas Alises Ločmeles gleznas
28/10/2023

Turpinot aizsākto izstāžu ciklu “(Pa)skaties”, Jelgavas jauniešu centra telpās Skolotāju ielā 8 pilsētas jaunieši aicināti izstādē parādīt savu hobiju. Līdz 17. novembrim iespējams apskatīt Alises Ločmeles izstādi “Mākslai tuvumā”. Gleznas tapušas, iedvesmojoties no izstāžu apmeklēšanas, gleznu reprodukciju grāmatām un mūzikas.

“Esmu beigusi Jelgavas 4. vidusskolu un Jelgavas Mākslas skolu, šobrīd studēju Latvijas Mākslas akadēmijā, restaurācijas apakšnozarē, 4. kursā. Mana ikdiena vairāk saistīta ar mākslas zinātni, gleznu izpēti un restaurāciju, taču atrodu arī laiku izpausties radoši. Zīmēju un gleznoju jau no bērnudārza laikiem, tā arī izaugu – ar mākslu vienmēr tuvumā. Maniem darbiem nekad nav bijusi vienota tēma, idejas rodas spontāni, un tās ir visnotaļ dažādas, nereti sanāk realizēt arī tuvāku un tālāku paziņu idejas. Vienmēr paticis gleznot ziedus, pēdējā laikā gan vairāk interesē abstraktas kompozīcijas, dabas motīvi, krāsas un gaismas spēles, arī cilvēks un anatomija. Iedvesma man nāk un iet kā pa kalniem, taču visvairāk iedvesmojos no izstāžu apmeklēšanas, gleznu reprodukciju grāmatām un mūzikas,” teic A.Ločmele.

Izstādē jauniešiem ir iespēja parādīt savu hobiju citiem, saņemot atbalstu tās organizēšanā. Tās var būt skices, karikatūras, zīmējumi, gleznas, batikojumi vai citi izpausmes veidi. Lai pieteiktos izstādei un saņemtu atbalstu tās rīkošanā, jāpiesakās pa e-pastu laura.gasparovica@sc.jelgava.lv.