21.3 °C, 2 m/s, 86.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas jauniešu centrā – izstāde “Dzīvā krāsa”
Jelgavas jauniešu centrā – izstāde “Dzīvā krāsa”
18/08/2022

Turpinot jauniešu hobiju izstāžu ciklu “YouthStyle”, Jelgavas jauniešu centrā Skolotāju ielā 8 no šodienas, 18. augusta, līdz 18. septembrim apskatāma jelgavnieces, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas 4. kursa studentes Adrianas Elizabetes Lešinskas foto darbu izstāde “Dzīvā krāsa”. Izstādes darbi iedalīti trijās kolekcijās: “Kāršu bruņinieka izlaušanās no pasakas Alise Brīnumzemē”, “Sajust vidi sev apkārt vai vide sajūt tevi?” un “Liepājas piezīmes”.

Adriana ceturto gadu mācīsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Foto dizaina nodaļā. “Šī skola man sniedz iespēju izkāpt ārpus savas komforta zonas un izmēģināt savu roku dažādās lietās. Pārsvarā izstādes darbi uzņemti Liepājā, bet foto kolekcija par bruņinieku, piemēram, tapa mājās – Jelgavā, attālināto mācību laikā. Kombinezonu kolekciju fotografēju, izveidojot mobilu, pārvietojumu foto studiju, ko izveidoju nostiprinot plēves gabaliņu uz stieņiem, kaut kur kāpās pie jūras,” saka Adriana, atzīstot, ka ļoti izbauda darba procesu, bieži pat vairāk par gala darbu. “Un mani darbi ir labs atgādinājums, cik dažkārt ir svarīga komanda, kas palīdzēs, lai sanāktu maksimāli labākā versija. Izvēlos savos darbos izmantot krāsas, kā izteiksmes līdzekli, jo katra krāsa mums palīdz izjust kaut kādu emociju, nostāju. Un par to arī ir šī izstāde – nevajag baidīties no krāsām, bet gan jāspēj tās ieraudzīt sev apkārt, priecāties par tām un izmantot tās savā labā,” tā Adriana.

 

Arī citiem pilsētas jauniešiem ir iespēja parādīt savu hobiju, saņemot Jauniešu centra atbalstu izstādes organizēšanā. Tās var būt skices, karikatūras, zīmējumi, gleznas, batikojumi vai citi hobija izpausmes veidi. Lai pieteiktos izstādei un saņemtu atbalstu tās rīkošanā, jāpiesakās pa e-pastu jelena.grisle@sc.jelgava.lv.

 

 

Foto: A.E. Lešinskas  personīgais arhīvs

 

Informācija sagatavota

Sabiedriskajā centrā