25.6 °C, 3 m/s, 38.1 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiJelgavas Jauniešu centros aizvadīta Jaunatnes nedēļa
Jelgavas Jauniešu centros aizvadīta Jaunatnes nedēļa
19/04/2024

Šonedēļ Jelgavas jauniešu centros notika vairāki Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumi, dažādos veidos jauniešus iepazīstinot ar Eiropas Parlamentu, vēlēšanām un Eiropas Savienību kopumā.

Pirmdien jauniešu centrā Skolotāju ielā 8 aizvadīts Kahoot spēļu vakars “Eiropas Savienība”, kurā jaunieši ar uz spēlēm balstītas mācību platformas “Kahoot” palīdzību izzināja, kas ir Eiropas Savienība, Eiropas vēlēšanas un  Eiropas Parlaments. Kahoot viktorīnā uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas 10. b klases skolniece Agate Misule. Pati Agate atzīst, ka šī bijusi lieliska iespēja pārbaudīt erudīciju jautājumos par Eiropas Savienību un reizē uzzināt ko vairāk par pieredzes apmaiņas programmām, piemēram, kā piedalīties “Erasmus+” un AFS programmās.

Pēc spēles klātesošie iesaistījās diskusijā “Kā Eiropas Savienība ietekmē manu dzīvi”. Jaunieši pamanījuši, ka pēdējos gados Eiropas Parlamentā pieņemtie lēmumi ietekmē arī viņu dzīvi. Viņi pozitīvi novērtē uzlabojumus brīvās pārvietošanās jomā, lielāku budžetu “Erasmus+” programmām, ceļošanas iniciatīvu “Discover EU”, kā arī bezmaksas viesabonēšanu Eiropā.

Savukārt 17. aprīlī Skolotāju ielā 8 notika spēļu vakars “Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums”, kurā dalībnieki ar īpašas spēles palīdzību iepazina dažādu vēlētāju lomas un katras balss nozīmīgumu vēlēšanās. Ar spēles starpniecību jaunieši izzināja vēlēšanu procesus: kā iesniedz partiju sarakstus? Kad notiek vēlēšanas? Cik deputātu no Latvijas tiks ievēlēti šogad? Kādas ir prasības priekšvēlēšanas kampaņām?

Jāpiebilst, ka lielai daļai pasākuma apmeklētāju šogad būs pirmā Eiropas Parlamenta vēlēšanu pieredze.

Piektdienas vakarā Kahoot spēļu vakars “Eiropas Parlamenta vēlēšanas” aizvadīts arī jauniešu centrā “Špaktele”.

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados. Šogad tā Latvijā un citviet Eiropā norisinās no 12. līdz 19. aprīlim. Tā veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisinās divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiek pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam.