14.2 °C, 0.6 m/s, 92.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas jauniešus aicina iesaistīties savu topošo profesiju izzināšanā
Jelgavas jauniešus aicina iesaistīties savu topošo profesiju izzināšanā
06/04/2021

Jelgavas pilsēta aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem iesaistīties projektā “BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS”, kura ietvaros, piedaloties dažādās aktivitātēs, varēs izprast un izvēlēties sev atbilstošāko profesiju. Šis ir otrais un noslēdzošais uzsaukums jauniešiem bez maksas iesaistīties projekta aktivitātēs. 

Projekta otrās kārtas tiešās mērķauditorijas skaits ir četrdesmit pieci Jelgavas pilsētas jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, tajā skaitā jaunieši no sociālās atstumtības riska grupām – jaunieši no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunieši ar zemiem ienākumiem, neaktīvo jauniešu grupu pārstāvji u.c. Īstenojot projektu, tiks izmantotas neformālās izglītības aktivitātes, tādā veidā attīstot dzīvei un darba tirgum nepieciešamās kompetences un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu sociālo iekļaušanu.

 

Īstenojot projekta aktivitātes jaunieši precīzāk apzinās savas vēlmes un vajadzības individuālajā karjeras izglītībā un kopā ar projekta karjeras speciālistu izstrādās un pilotēs praktisko aktivitāšu “Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs” programmu (BPA programmu), izmantojot brīvprātīgā darba iespējas Jelgavā. Apmācību laikā dalībnieki izzinās savas iespējamās profesijas un brīvprātīgā darba vietas, kā arī sastādīs savu individuālo karjeras plānu kopā ar karjeras konsultantu.

 

Pirms brīvprātīgā darba uzsākšanas, katram programmas dalībniekam plānots nodrošināt karjeras konsultanta apmācības klātienē trīs stundu apjomā piecpadsmit personu grupā: sevis izzināšana; topošās profesijas un brīvprātīgā darba vietas izzināšana; individuālā karjeras plāna sastādīšana un topošās profesijas specifikas novērošana un brīvprātīgā darba veikšana izvēlētajā vietā kopumā sešu stundu apjomā, īstenojot to trīs nedēļu laikā, saplānojot un savstarpēji vienojoties ar institūciju pārstāvjiem (par šo parūpēsies projekta organizatori).

 

Brīvprātīgā darba veikšanā iesaistītās iestādes vai uzņēmuma loma projekta gaitā ir sniegt jaunietim iespēju veikt brīvprātīgo darbu izvēlētās profesijas vidē, ietverot apmācības, instruktāžu, darba “ēnošanu” un praktisku darbu izpildi.

 

Savos pieteikumos jaunieši pastiprināti izrādījuši interesi iepazīt sešas profesiju jomas – medicīnu un farmāciju, tirdzniecību un loģistiku, būvniecību, informācijas tehnoloģijas, sabiedrisko ēdināšanu, kā arī izglītību un psiholoģiju. Pirmajā pieteikumu iesniegšanas kārtā apstiprināti 30 projekta dalībnieki, kuri jau 7. un 8. aprīlī sāks īstenot pirmās projekta aktivitātes kopā ar karjeras konsultantu.   Pēc tam sekos savas topošās profesijas iepazīšana darba vidē – Jelgavas poliklīnikā, SIA “Kreiss”, Jelgavas pils aptiekā,  SIA “Apotheka”, bistro “Silva”, SIA “Namejs pluss” u.c.

 

Lai piedalītos projekta aktivitātēs, jaunieši aicināti pieteikties no 6. līdz 20. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT.  Dalībnieki tiks apstiprināti līdz 2021. gada 27. aprīlim. Jautājumu gadījumā interesenti lūgti sazināties ar projekta vadītāju J. Grīsli pa e-pastu jelena.grisle@dome.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 27842165.

 

Projekts “BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta kopējās izmaksas – 4299,95 eiro un tā īstenošana norisinās laika posmā no 2020. gada 7. decembra līdz 2021. gada 8. novembrim.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Jelgavas Jauniešu centrs