19.5 °C, 3.1 m/s, 50.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJelgavas jauniešus aicina pārgājienā pa Cēsnas upes krastiem
Jelgavas jauniešus aicina pārgājienā pa Cēsnas upes krastiem
08/08/2020

Lai veicinātu lokālpatriotismu un iepazītu vēsturiskas vietas, Jelgavas jaunieši tiek aicināti uz pārgājienu gar Cēsnas upi, kas tiek rīkots kā projektu konkursa “Jaunieši var!” pasākums. 12. augustā pulksten 13 Jelgavas Jauniešu centrā Skolotāju ielā 8 gaidāma tikšanās ar pasākuma rīkotājiem, bet pārgājiens – 19. septembrī. Dalība pārgājienā ir bez maksas.

Pasākumu rīko Jelgavas 5. vidusskolas skolēni, aicinot piedalīties skolasbiedrus un jauniešus, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Pārgājiens tiek organizēts ar mērķi veicināt latviešu valodas izmantošanu ikdienā, pilnveidot prasmes darba komandā, iepazīt Jelgavas apkārtni un vēsturiskas vietas. Lai uzlabotu komunikācijas prasmes latviski, pārgājienā aicināti piedalīties arī jaunieši, kuru dzimtā valoda ir latviešu. Pārgājiens sāksies no Ziemassvētku kauju muzeja un, dodoties gar Cēsnas krastiem uz ieteku Lielupē, tiks veikti dažādi komandas saliedēšanās pasākumi.

 

12. augustā pulksten 13 Jelgavas Jauniešu centrā notiks informatīva tikšanās ar pārgājiena vadītāju. Tajā tiks pārrunāts plānotais pārgājiena maršruts, nepieciešamais inventārs un apģērbs, fiziskā sagatavotība un drošības nosacījumi. Pārgājiens norisināsies 19. septembrī.

 

“Jaunieši var!” ir Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkots jauniešu iniciatīvu projektu konkurss, kurā jau piekto gadu Jelgavas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas var iegūt finansējumu sava projekta realizācijai. Šogad konkursā atbalstu guvuši 14 projekti par kopējo summu 3500 eiro. Tāpat Jelgavas Jauniešu centrā pasākumi notiek ik dienu, ar tiem var iepazīties ŠEIT.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Jelgavas Jauniešu centrs