17 °C, 1 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas juniori uzvar Latvijas čempionātā skvošā
Jelgavas juniori uzvar Latvijas čempionātā skvošā
12/10/2020

Par Latvijas junioru čempioniem U-19 grupā skvošā gan puišiem, gan meitenēm kļuvuši Jelgavas Skvoša kluba pārstāvji – Augusts Ūbelis un Una Ulmane. Jelgavnieki izcīnīja uzvaras un medaļas arī citās vecuma grupās.

10. un 11. oktobrī Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem. Jelgavnieki uzvarēja četrās no piecām junioru kategorijām, bet kopumā izcīnīja astoņas medaļas no 15 medaļām junioru grupā.

 

Jelgavas Skvoša kluba vadītāja Baiba Lulle informē, ka Jelgavas zēni izcīnīja medaļas visās vecuma grupās. Jelgavnieks Augusts Ūbelis pērn kļuva par Baltijas junioru čempionu, bijis trīskārtējs Latvijas junioru vicečempions, un šogad arī pirmo reizi kļuva par Latvijas junioru U-19 čempionu. Arī trešais šajā grupā ir jelgavnieks – Lukass Kančs, kuram arī BU-15 grupas zelts. BU-13 grupā jelgavniekiem divas medaļas – sudrabs Ričardam Zacepinam, bronza Rafaelam Hairapetjanam.

Meitenes sacentās trīs vecuma grupās, un visās uzvarēja Jelgavas skvošistes. Par Latvijas čempioni junioru U-19 grupā kļuva Jelgavas 4. vidusskolas skolniece Una Ulmane, kurai šis ir pirmais Latvijas junioru čempiones tituls, kurš turklāt izcīnīts 15 gadu vecumā un pēc nepilniem trīs aktīvu treniņu gadiem. Latvijas čempionātā juniorēm U-19 grupā arī sudraba godalga ir jelgavniecei – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolniecei Laurai Badūnei, kura pērn arī bija otrā GU-19 un pirmā GU-15 grupā. 

Kuplākā grupa, kura netika apvienota ne ar vienu citu, bija meiteņu grupa vecumā līdz 13 gadiem. Tajā atkārtota uzvara grupas favorītei Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolniecei Sonorai Liepai. Šogad meiteņu U-15 grupa netika izveidota nelielā dalībnieču skaita dēļ, tādēļ jaunākajām spēlētājām nācās cīnīties kopā ar vecākām apvienotajā GU-15 grupā. Tajā labākā bija Sonora Liepa, pārspējot 13 un 14 gadus vecas meitenes no Pļaviņām.

Latvijas čempionāts aizvadīts arī senioriem. Šajā grupā vienīgā godalga jelgavniekiem ir augstākā kaluma un čempiones tituls W35+ grupā jelgavnieku skvoša trenerei Baibai Lullei. 

 

Latvijas čempionātu skvošā rīkoja Latvijas Skvoša federācija ar valsts budžeta līdzekļu līdzfinansējumu un privāto atbalstītāju atbalstu.

 

Foto: Jelgavas Skvoša klubs