27.2 °C, 3.4 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Jelgavas kaķis 2016” – Bengālijas runcis
“Jelgavas kaķis 2016” – Bengālijas runcis
05/06/2016

Par “Jelgavas kaķa 2016” titula īpašnieku kļuvis Bengālijas šķirnes runcis Damians. To noteica apmeklētāju balsojums specializētā kaķu izstāde Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC). 2.vietu balsojumā ieguva Skotu nokareno ausu kaķis, kura mājvieta ir Igaunijā, bet trešā vieta ir Devonas reksu škirnes četru kaķēnu metienam, kas aug Jelgavā. Visu šo kaķu īpašniecēm Jelgavas pilsētas domes kausus pasniedza domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.
 

Šogad skatītāju balsojumā visvairāk balsu ieguvušais runcis Damians ir 11 mēnešus vecs. Kaķis ir dzimis Ungārijā, bet šobrīd tā mājvieta ir Rīga. Savukārt četri Devonas reksu kaķēni pēc tiešnešu vērtējuma atzīti arī par labāko metienu izstādē. Kaķēni dzimuši Jelgavā, audzētavā LV*MITAVA.
 

Specializētā kaķu izstāde “Jelgavas kaķis 2016” notika sestdien un svētdien Zemgales Olimpiskajā centrā. Izstādē varēja aplūkot dažādas kaķu šķirnes, kā arī citus dzīvniekus un putnus: dekoratīvas vistas, papagaiļus, dažādus grauzējus, trušus, nutriju, murkšķi un seskus.
 

Specializētā kaķu izstāde “Jelgavas kaķis” šogad notika sesto gadu pēc kārtas. Izstādes apmeklētāji par Jelgavas kaķa titula īpašnieku 2011. un 2012. gadā atzina Meinkūna šķirnes kaķus, 2013.gadā – Bengālijas šķirnes kaķi no Igaunijas, 2014. gadā – Ņevas maskarādes šķirnes pārstāvi jelgavnieku Tariku, bet 2015.gadā – Svētās Birmas runci Tori no Mārupes.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē