18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas kērlinga komanda Eiropas čempionātā
Jelgavas kērlinga komanda Eiropas čempionātā
09/11/2018

Jelgavas Kērlinga kluba komanda “JKK/Staša – Šaršūne” no 16. līdz 25. novembrim piedalīsies Eiropas čempionāta A divīzijā, kas norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.
No 4. līdz 7.oktobrim četras Latvijas sieviešu un trīs Latvijas vīriešu kērlinga komandas sacentās Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā. Tā pat kā pagājušo gadu Eiropas čempionātā startēs Jelgavas Kērlinga kluba JKK/Staša-Šaršūnes komanda!

Par Latvijas kvalifikācijas turnīru 

Pirmajās trīs kvalifikācijas turnīra dienās norisinājās divu apļu spēles, pēc kurām divas labākās komandas katrā konkurencē izcīnīja tiesības cīnīties fināla kārtā. Sieviešu konkurencē par šīm divām komandām kļuva Jelgavas Kērlinga kluba Ivetas Staša-Šaršūnes vadītā JKK/Staša-Šaršūnes komanda un Ievas Rudzītes vadītā JKK/Rudzītes komanda. 

Pirmo finālspēli sieviešu konkurencē JKK/Staša-Šaršūnes komanda aizvadīja trijatā bez komandas skipa Ivetas Staša-Šaršūnes. Spēles sākumā abas komandas metienus izpildījuma visai neprecīzi. Toties otrajā endā veiksmīgāk nospēlēja JKK/Staša-Šaršūnes komanda, kurai izdevās izvirzīties vadībā ar 3:1. Rezultātu starpību +3 (5:2) jelgavniecēm izdodas palielināt ceturtajā endā, kad tiek aizvadīta agresīva spēle abu komandu izpildījumā. Uzsākot sesto endu, pēc lielā pārtraukuma, JKK/Rudzītes komandas metienu izpildījums uzlabojas, kas ļauj nozagt punktu, kuram tiek pievienots vēl viens nozagts septītajā endā, panākot neizšķirtu (5:5). Spēles devītais ends jau atkal ievirzās JKK/Staša-Šaršūnes komandai par labu, ko vairs desmitajā endā nespēj izlabot pretinieces. Līdz ar to uzvaru pirmajā finālspēlē ar 8:5 nodrošina JKK/Staša-Šaršūnes komanda.

Otro finālspēli JKK/Staša-Šaršūnes komanda aizvadīja pilnā sastāvā. Šīs spēles pirmie divi endi katrai no komandām atnesa pa vienam punktam, bet trešajā endā pārāk lielais kļūdu skaits metienos JKK/Rudzītes komandai rada problēmas, kas beidzas ar trīs punktu zaudēšanu (1:4). Lai gan pēc ceturtā enda viņām izdodas pietuvoties līdz -1 (3:4), tomēr piektajā endā atkal dominē viņu pretinieces, panākot vadību +5 (8:3). Pēc lielā pārtraukuma izpildījums JKK/Rudzītes komandai krasi nemainās, kas ļauj JKK/Staša-Šaršūnes komandai palielināt pārsvaru. Pēc astotā enda pie rezultāta 12:4 JKK/Rudzītes komanda atzīst sakāvi. Līdz ar to fināla kārtā līdz divām uzvarām pārāka ir JKK/Staša-Šaršūnes komanda un izcīna tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā A divīzijā, kas no 16. līdz 24.novembrim norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Finālspēļu rezultāti sieviešu komandām: 8:5 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte
12:4 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte

 

Eiropas čempionāta spēļu grafiks apskatāms šeit. 

 

JKK/Staša-Šaršūnes komandas sastāvs:

Skips/kapteinis: Iveta Staša-Šaršūne
Vice skips: Santa Blumberga
Otrais: Ieva Krusta
Pirmais: Evelīna Barone
Rezervists: Tīna Siliņa
Treneris: Kārlis Smilga

Informācija: Latvijas Kērlinga asociācija, Jelgavas Kērlinga klubs, Sporta servisa centrs

Foto: Sportacentrrs.com