11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas kolektīvi gatavi Dziesmu un deju svētkiem
Jelgavas kolektīvi gatavi Dziesmu un deju svētkiem
30/06/2018

Jau šajā nedēļas nogalē Rīgā tiks ieskandināti XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki, kuros Jelgavu pārstāvēs 1188 dalībnieki no 40 pilsētas mākslinieciskajiem kolektīviem. Šosvētdien, 1. jūlijā, ikviens jelgavnieks aicināts pavadīt uz svētkiem pašmāju kolektīvus, kuri šajā dienā piedalīsies Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienā.

Jelgavas kolektīvu saimi šajos svētkos ir papildinājuši divi jauni kori – “Balti” un “Re kā!”. Svētkos piedalīsies arī Jelgavas tehnikuma deju kolektīvs, Jelgavas vokālie ansambļi, pūtēju orķestri, mazākumtautību kolektīvi, folkloras kopa, tautas mūzikas ansamblis, amatierteātris un tautas lietišķās mākslas studija.

Vairums pilsētas māksliniecisko kolektīvu jau aizvadījuši skates un konkursus, bet Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” gatavojas “Dziesmu karu” finālam, kuram izvirzīti 39 Latvijā visaugstāk novērtētie kori. “Spīgo” “Dziesmu karu” pusfinālā ieguva 47,78 punktus no 50, kas ir augstākais rezultāts sieviešu koru konkurencē. Sieviešu koru grupai paredzētais fināls Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, notiks 30. jūnijā no pulksten 13 līdz 15.

Fināla konkursu jau ir aizvadījuši Jelgavas dejotāji – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku skatēs visaugstāk novērtētie jauniešu un vidējās paaudzes grupas deju kolektīvi, kuru vidū bija arī LLU tautas deju ansamblis “Kalve” un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Diždancis”. Jūnija sākumā tie cīnījās par Dziesmu un deju svētku Lielo balvu.

1. jūlijā svētku gājiens, kas pulcēs ap 43 000 dalībnieku, no Brīvības pieminekļa, Rīgā, sāksies pulksten 14, bet Jelgavas mākslinieciskie kolektīvi gājienu uzsāks ap pulksten 17.10. Savukārt pavadīt pašmāju kolektīvu dalībniekus uz svētkiem pie Jelgavas kultūras nama, Sabiedrības integrācijas pārvaldes, Jelgavas Mūzikas, Amatu un 4. vidusskolas, kā arī pie autoostas ikviens varēs no pulksten 15 līdz 15.30.

Lai simboliski atzīmētu šo svētku atklāšanas dienu kā Latviešu tautas tradīcijām nozīmīgu un sabiedrību vienojošu dienu, Dziesmu un deju svētku rīcības komiteja aicina 1. jūlijā ikvienu pie savas mājas, uzņēmuma vai iestādes pacelt Latvijas valsts karogu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra” informē, ka līdz ar Jelgavas māksliniecisko kolektīvu došanos uz Dziesmu un deju svētkiem autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Krišjāņa Barona ielā. Ielas posmā no Uzvaras līdz Pasta ielai no 30. jūnija pulksten 16 līdz 1. jūlija pulksten 16 būs aizliegts novietot automašīnas. Savukārt automobiļu kustībai šis ielas posms 1. jūlijā tiks slēgts no pulksten 14.30 līdz 16.

Nedēļas garumā mākslinieciskos kolektīvus pulcēs vairāk nekā 65 svētku pasākumos Rīgā, kuros kopumā piedalīsies 43 290 dalībnieki no Latvijas un 21 pasaules valsts – 16500 kordziedātājus no 427 koriem un 18174 dejotājus no 739 kolektīviem.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē