22.8 °C, 2.3 m/s, 60.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas Latviešu biedrība aicina uz sarunu par valodu
Jelgavas Latviešu biedrība aicina uz sarunu par valodu
29/03/2021

Dzimtās valodas dienas atskaņās Jelgavas Latviešu biedrība otrdien, 30. martā, pulksten 19 aicina uz attālinātu tikšanos ar Latviešu valodas aģentūras galveno lingvisti Evelīnu Zilgalvi.

Lingvistes ikdienas darbs ir daudzveidīgs. Kopā ar kolēģēm viņa ikdienā elektroniski, pa telefonu un klātienē atbild uz neskaitāmiem jautājumiem par pareizrakstību, pareizrunu, gramatiku, leksiku un valodas stilu.

 

Taujātājus interesē, piemēram, kā tad ir pareizi – ārkārtas vai ārkārtējais stāvoklis? Humānais vai humanitārais atbalsts? Iegūt papildu vai papildus finansējumu? Tāpat tiek saņemti jautājumi par pieturzīmju lietojumu.

 

Latviešu valodas aģentūras lingvistes konsultē arī par citvalodu īpašvārdu atveidi latviešu valodā atbilstoši latviešu literārās valodas normām. Tāpat speciālistes sniedz izziņas par personvārdu rakstījumu latviešu valodā un gatavo lingvistiskos atzinumus un lingvistiskās ekspertīzes – kāda vārda, vārdu savienojuma, teikuma vai teksta fragmenta skaidrojumu no valodas viedokļa, proti, kā tas saprotams attiecīgajā kontekstā.

 

Pasākuma gaitā būs iespēja lingvistei uzdot jautājumus. Lai šis process ritētu raitāk, interesenti aicināti tos iesūtīt līdz otrdienas vakaram, rakstot pa e-pastu jelgavaslb@gmail.com vai sūtot ziņu biedrības sociālā tīkla Facebook lapā.

 

Pasākums norisināsies “Zoom” platformā. Pieslēgties varēs ŠEIT.

ID: 838 8619 5558.

 

 

Informācija: Jelgavas Latviešu biedrība