24.7 °C, 3.8 m/s, 44 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas Lietuviešu biedrība aicina atskatīties uz vēsturisko akciju “Baltijas ceļš”
Jelgavas Lietuviešu biedrība aicina atskatīties uz vēsturisko akciju “Baltijas ceļš”
10/08/2020

Pirmdien, 17. augustā, pulksten 16 Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” aicina lietuviešu kopienas ļaudis un citus interesentus uz izstādes “Baltijas ceļš – dokumentos, atmiņās, sirdīs” atklāšanu, kas norisināsies Skolotāju ielā 8, Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē.

Izstādē būs apskatāmi dokumenti un fotogrāfijas, kas stāsta par akcijas organizēšanu, norisi un akcijas ietekmi uz Padomju Savienību un pasauli kopumā.

 

Atceres pasākumā dzīvie notikumu liecinieki, kuru vidū būs arī Lietuvas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs Donāts Vainalavičs, dalīsies ar savām atmiņām un emocijām par piedzīvoto “Baltijas ceļā”. Pasākumu kuplinās muzikālie priekšnesumi un noslēgumā būs iespēja noskatīties videofilmu “Neatkārtojamais Baltijas ceļš” lietuviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

 

Izstādi nodrošina Latvijas Nacionālais arhīvs un tajā izmantoti materiāli no  Latvijas Nacionālā arhīva, Lietuvas Centrālā Valsts arhīva, Lietuvas Valsts mūsdienu dokumentu arhīva un Igaunijas Nacionālā arhīva. Izstādē apskatāmi dokumenti un fotogrāfijas, kas stāsta par akcijas organizēšanu, norisi un akcijas ietekmi uz PSRS un pasauli kopumā. Pēc atklāšanas izstāde būs apskatāma līdz 18. septembrim.

 

Akcija “Baltijas ceļš” ir viens no nozīmīgiem pagrieziena punktiem Baltijas tautu vēsturē, kas izmainīja to nākotni un iedrošināja cilvēkus cīnīties un atgūt savu brīvību. Šogad aprit 31 gads, kopš 1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas gandrīz 600 km garumā, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un viens otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

 

Pasākumu organizē Jelgavas Lietuviešu biedrība “Vītis” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, tās finansiālu atbalstu projekta “Lietuviešu kopiena Jelgavā” ietvaros.

 

Apmeklētāji aicināti būt sociāli atbildīgiem. Neapmeklēt publiskus pasākumus, ja ir novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Pasākumu norišu vietas organizatoram ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju norišu vietā un aicināt tās atstāt norišu vietu.

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

 Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs