23.2 °C, 2.8 m/s, 55.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” atzīmē Lietuvas neatkarības 103. gadadienu
Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” atzīmē Lietuvas neatkarības 103. gadadienu
16/02/2021

1918. gada 16. februārī tika pieņemts Lietuvas Neatkarības akts, kas proklamēja neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošanu un demokrātiskas valsts izveidošanu ar galvaspilsētu Viļņā. Šodien aprit 103 gadi kopš vēsturiskā notikuma un to plaši atzīmē ne vien mūsu kaimiņvalstī, bet arī Latvijā un Jelgavā. Par godu svētkiem Jelgavas lietuviešu biedrībā “Vītis” radīta īpaša īsfilma par nozīmīgo dienu Lietuvas valsts vēsturē.

Kā skaidro Jelgavas lietuviešu biedrības “Vītis” priekšsēdētāja Regina Detlava, ierasti šie svētki tiek atzīmēti Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, pulcējot lietuviešus no Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Rīgas, pārstāvjus no Jelgavas pilsētas pašvaldības vadības un Sabiedrības Integrācijas pārvaldes, kā arī citu mazākumtautību biedrību pārstāvjus un interesentus. “Šobrīd pasaule piedzīvo pārmaiņas un tas ietekmē arī mūsu ikdienu, tādēļ šogad līksma kopā sanākšana, vēsturiski nozīmīgu faktu atcerēšanās, parunāšana un sadziedāšanās klātienē izpaliks. Arī šajā sezonā atjaunotās lietuviešu valodas svētdienas skolas audzēkņi labprāt būtu piedalījušies svētkos klātienē,” piebilst R.Detlava.

 

Tomēr bez svētku aktivitātes neiztikt arī šogad, jo pateicoties Jelgavas pilsētas pašvaldības biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsta programmas finansējumam projektam “Lietuviešu kopiena Jelgavā”, biedrībā tapusi neliela īsfilma, pieminot Lietuvas nozīmīgo vēsturisko notikumu un daloties atmiņās par to. Šī video īsfilma ir biedrības sirsnīgs sveiciens tautiešiem, draugiem un atbalstītājiem Lietuvas valsts neatkarības atjaunošanas 103. gadadienas svētkos.

 

Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” pateicas par atbalstu Jelgavas pilsētas pašvaldībai, Sabiedrības integrācijas pārvaldei, kā arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja administrācijai un darbiniekiem.

 

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis”