25.3 °C, 1.3 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi„Jelgavas Mašīnbūves rūpnīca” plāno sadarbību ar Lielbritānijas kompāniju „Centralube”
„Jelgavas Mašīnbūves rūpnīca” plāno sadarbību ar Lielbritānijas kompāniju „Centralube”
12/07/2006

Abas kompānijas iecerējušas sadarboties eļļošanas sistēmu ražošanā.

Bila Londonā apmeklējis “Centralube” ražotni un ticies ar uzņēmuma vadību. Pēc viņa teiktā, Lielbritānijas kompānija izrādījusi lielu interesi par sadarbības iespējām. Puses vienojušās par iespējamās sadarbības principiem un pēc divām nedēļām plānota “Centralube” vadības vizīte Latvijā.

Uzsākot stratēģisko biznesa partnerību, Lielbritānijas kompānija varētu piedāvāt savus inženierus, bet “Jelgavas Mašīnbūves rūpnīca” veikt produkcijas ražošanu.

Jelgavas uzņēmuma ražošanas uzlabošanā un jaunu iekārtu iegādē ieguldīti 2,5 miljoni latu. Savukārt Lielbritānijas kompānijai esot ļoti spēcīgs inženiertehniskais līmenis.

“Sadarbības pamatā varētu būt mūsu ražošanas iekārtas un viņu inženiertehniskais līmenis. Sadarbojoties ar angļu kompāniju, mums paveras plašākas iespējas ar savu produkciju ieiet Eiropas tirgū, kas pašlaik ir samērā noslēgts,” skaidroja Bila.

Bila Lielbritāniju apmeklē uzņēmēju delegācijas sastāvā, kas uz šo valsti devusies kopā ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. “Jelgavas Mašīnbūves rūpnīca” paredzētas vairākas tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem no Lielbritānijas.

LETA jau ziņoja, ka “Jelgavas Mašīnbūves rūpnīca” pērn nopelnīja 277 821 latu, kas ir deviņas reizes vairāk nekā 2004.gadā, kad peļņa bija 30 930 lati, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas “Lursoft” informācija.

Uzņēmuma apgrozījums no 1 074 713 latiem 2004.gadā palielinājās līdz 1 258 996 latiem pērn jeb par 17%.

Bila aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka šādi rezultāti panākti ar mērķtiecīgu darbu. Šogad peļņa un apgrozījums varētu būt vēl lielāks, jo gada pirmajos piecos mēnešos vērojams nopietns rādītāju pieaugums.

LETA