17.8 °C, 3.7 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas medicīnas iestādes neizjūt pacientu pieplūdumu saistībā ar ģimenes ārstu streiku
Jelgavas medicīnas iestādes neizjūt pacientu pieplūdumu saistībā ar ģimenes ārstu streiku
03/07/2017

Jelgavas slimnīcā un poliklīnikā pagaidām neizjūt pacientu pieplūdumu saistībā ar ģimenes ārstu streiku. Jelgavā streiko tikai daļa ārstu, bet precīzu to skaitu un arī sarakstu ar streikojošajiem ārstiem asociācija nesniedz. Līdz ar informācijas trūkumu šodien Nacionālais veselības dienests (NVD) ir aicinājis streikojošos ģimenes ārstus līdz rītdienas rītam paziņot par savu dalību streikā.

Jelgavas poliklīnika informē, ka šodien pacientu nav vairāk kā ierasts, jo acīmredzot nosūtījumus un darba nespējas lapas pacienti saņēmuši jau pirms streika sākuma pulksten 12. Streikā nepiedalās neviens no desmit ģimenes ārstiem, kas strādā poliklīnikā, un pacientus pieņem astoņi dakteri, kas nav atvaļinājumā. 

 

Arī Jelgavas  slimnīcas uzņemšanas nodaļas pacientu skaitu ģimenes ārstu streiks nav ietekmējis, tā  strādā ierastajā režīmā.

 

Lielākā daļa Jelgavas ģimenes ārstu šodien atradās savās darba vietās, taču pacientus apkalpoja māsiņas,  pēc viesošanās ģimenes ārstu praksēs informē ziņu aģentūra “LETA”

 

Kā jau ziņots, šodien pulksten 12 ģimenes ārsti uzsāka streiku, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

 

Sakarā ar to, ka  Veselības ministrijas un ģimenes ārstu  sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt beztermiņa streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Streikā piedalās vairāk nekā 600 ģimenes ārstu.

 

NVD informē, ka Jelgavas ārstniecības iestādes, kurās iespējams vērsties, ja ģimenes ārsts streiko, bet nepieciešama darbnespējas lapa, medikamentu recepšu izrakstīšana, izziņas par veselības stāvokli vai atkārtota vakcinācija, ir Jelgavas pilsētas slimnīca Brīvības bulvārī 6, kā arī Jelgavas poliklīnika Sudrabu Edžus ielā 10. Pilsētas slimnīcas dežūrārsti būs pieejami otrdien un piektdien laikā no pulksten 15 līdz 20, savukārt sestdien un svētdien no pulksten 9 līdz 19. Ar pilsētas slimnīcas Ambulatorās daļas reģistratūru iespējams sazināties pa tālruni 63030364. Savukārt Jelgavas poliklīnikas dežūrārstu darba laiks darba dienās būs no pulksten 15 līdz 19. Ar Jelgavas poliklīniku iespējams sazināties pa tālruni 63022101. Dežūrārsta pakalpojumi nodrošināti arī Zemgales veselības centrā. Pirmdienās un piektdienās tie pieejami no pulksten 14 līdz 16, savukārt otrdien un piektdien no pulksten 9 līdz 11.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē