18.7 °C, 3 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas Mūzikas vidusskolas kokles spēles audzēkne uzvar starptautiskā konkursā
Jelgavas Mūzikas vidusskolas kokles spēles audzēkne uzvar starptautiskā konkursā
14/04/2021

IX Starptautiskajā tautas instrumentu izpildītāju konkursā “Art-Dominanta 2021”, kas ik gadu norisinās Harkovā, Ukrainā, taču šogad noticis tiešsasistē, 1. vietu jaunākajā vecuma grupā kategorijā “Kokle, kankle, kannele” ieguvusi Jelgavas Mūzikas vidusskolas kokles spēles audzēkne Rēzija Anna Jaseviča.

“Konkurss Harkovā ir kategorijām ļoti bagāts – tajā piedalās visdažādāko tautas mūzikas instrumentu izpildītāji un bija arī kategorija daudzstīgu instrumentiem, kuros iekļauta kokle. No Latvijas konkursā piedalījās trīs koklētājas, katra savā vecuma grupā, tostarp Rēzija, kura tika vērtēta jaunākajā grupā līdz 9 gadus veciem izpildītājiem,” stāsta jaunās koklētājas skolotāja Biruta Deruma, piebilstot, ka visas trīs koklētājas no Latvijas ieguvušas pirmās vietas savās vecuma kategorijās. Konkurss šoreiz notika attālināti – video formātā – un dalībnieku izpildījumu novērtēja zinoši žūrijas pārstāvji. Koklētāju izpildījumu vērtēja Anda Eglīte, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore, kokles un ģitāras klases vadītāja.

 

“Rēzija patiešām ir malacis. Kā jau visi, mācāmies attālināti, bet regulāri un daudz. Ar Rēziju ir ļoti viegli strādāt, jo viņa ir darbarūķis un viņai patīk uzstāties, tomēr tas nemazina faktu, ka ieguldītais darbs ir ļoti liels – īpaši no vecāku puses, jo liels ir mājasdarbs un, visam notiekot attālināti, bērnam arī jāpierod pie kameras. Bet galu galā tā ir bērna izaugsme,” uzsver B.Deruma.

 

Jaunā koklētāja konkursā izpildīja Volfganga Amadeja Mocarta “Allegretto”, Ievas Mežgailes skaņdarbu “Stādīju Ieviņu” un savas skolotājas B.Derumas skaņdarbu “Pasaka”. Visi konkursa kārtā izpildītie priekšnesumi ir pieejami “Youtube”, “Art Dominanta” kanālā.

 

 

 

Foto: ekrānuzņēmums

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē