14.4 °C, 2.3 m/s, 95.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas novadā notiks Zemessardzes mācības; pa ceļiem pārvietosies militārais transports
Jelgavas novadā notiks Zemessardzes mācības; pa ceļiem pārvietosies militārais transports
24/08/2023

No 25. līdz 27. augustam Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas, Tīreļu bibliotēkas un Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes Medicīnas rotas organizētās mācības, kurās piedalīsies zemessargi, medicīnas personāls un karavīri-glābēji no visiem Zemesardzes 4.Kurzemes brigādes bataljoniem.

Mācībās tiks trenēta Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes medicīniskā atbalsta spēja, kur Medicīnas rotas speciālisti izvērsīs mobilos cietušo aprūpes punktus un pilnveidos zināšanas par cietušo šķirošanu un stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai uz medicīnas iestādi. Mācībās medicīnas jomas specialisti nostiprinās prasmes glābt cilvēku dzīvības un papildinās zināšanas cietušo karavīru aprūpē, pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos.

Krīzes apstākļos Zemessardzes mediķiem ir jāspēj sniegt atbalstu Zemessardzes vienībām, kas ietver neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un spēju vadīt situācijas, kad vienlaikus ir daudz cietušo.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Valgundes pagastā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu un dūmus, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pa autoceļiem Valgundes pagastā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada Valgundes pagasta iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Jāatgādina, ka Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 1811, rakstīt uz e-pasta esizemessargs@mil.lv vai  aizpildīt anketu ŠEIT.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.