19 °C, 3.5 m/s, 72.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas novadā notiks Zemessardzes mācības; pa ceļiem pārvietosies militārais transports
Jelgavas novadā notiks Zemessardzes mācības; pa ceļiem pārvietosies militārais transports
09/08/2023

No 11. līdz 13. augustam Jelgavas novada Kalnciema un Valgundes pagastos norisināsies Jelgavā bāzētā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro plānveida mācību laikā karavīri un zemessargi uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Pa autoceļiem pagastu tuvumā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Jāatgādina, ka Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet pa tālruni 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē norit līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.