23.7 °C, 3 m/s, 42.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas pašvaldībā ēnoja 232 jaunieši
Jelgavas pašvaldībā ēnoja 232 jaunieši
06/04/2022

Šodien Ēnu dienā skolēni iepazina dažādu profesiju un nozaru darba specifiku. Jelgavā 232 skolēni bija izvēlējušies ēnot Jelgavas pašvaldības, tās iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekus.

Skolēni tikās Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, lai pēc tam dotos uz izvēlēto darba vietu. Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš iedrošināja jauniešus uzdot jautājumus izvēlēto profesiju pārstāvjiem, lai labāk izprastu darba pienākumus.

 

12 skolēni piedalījās pašvaldības vadības darba gaitās, ēnojot domes priekšsēdētāju A.Rāviņu, priekšsēdētāja vietniekus – Ritu Vectirāni un Juriju Strodu, kā arī iepazinās ar izpilddirektores Irēnas Škutānes darba pienākumiem. Savukārt 48 skolēni izrādīja interesi uzzināt, kādi pienākumi ir pašvaldības administrācijas darbiniekiem – juristam, galvenajam speciālistam projektu īstenošanas jautājumos, grāmatvedim, speciālistam nekustamā īpašuma nodokļu jautājumos, auditoram u.c. Jāpiebilst, ka lielākais ēnotāju skaits izvēlējās apmeklēt Būvvaldi, lai iepazītu inženierbūvju un ģeodēzijas sektora vadītāja, arhitektūras un pilsētvides sektora vadītāja-arhitekta, ainavu arhitekta, kā arī galvenā mākslinieka darba pienākumus.

 

Tāpat skolēni devās uz Jelgavas pašvaldības iestādēm – “Jelgavas izglītības pārvaldi”, “Jelgavas sociālo lietu pārvaldi”, “Pilsētsaimniecību”, “Jelgavas reģionālo tūrisma centru”, “Sabiedrisko centru”, “Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru”, “Jelgavas Pilsētas bibliotēku”, “Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju”, “Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru” un Jaunrades namu “Junda”.

 

Vairāki skolēni apmeklēja “Jelgavas pašvaldības policiju”, kur viņus iepazīstināja ar policijas struktūru un veicamajiem pienākumiem, kā arī skolēni devās patrulēt pilsētā kopā ar policijas ekipāžām. Tāpat 21 skolēns iepazina iestādes “Kultūra” darbinieku ikdienu, ēnojot – vadītāju, vadītāja vietnieci, sekretāri, attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītāju, producentu, sabiedrisko attiecību speciālisti, projektu vadītāju, māksliniecisko vadītāju, kultūras darba speciālistes un juristu. Savukārt lielākais skolēnu skaits – 28, dienu pavadīja “Sporta servisa centrā”. Tur jaunieši izzināja sporta darba organizatora profesiju, ēnoja – peldēšanas, hokeja, daiļslidošanas, šorttreka, basketbola un vieglatlētikas trenerus.

 

Tāpat skolēni ēnoja Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes, pamatskolas un vidusskolas darbiniekus. Kā arī daļa izvēlējās iepazīt pašvaldības kapitālsabiedrību darba specifiku – “Zemgals Eko”, Medicīnas sabiedrība “OPTIMA 1”, “Jelgavas poliklīnika”, “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”, “Jelgavas komunālie pakalpojumi” un “Zemgales olimpiskais centrs”.

 

Jāpiebilst, ka Ēnu dienas organizatoru apkopotajā informācijā norādīts, ka viens no aktīvākajiem ēnu devējiem Latvijā – pēc ēnotāju skaita, ir Jelgavas pašvaldība un aktīvākā skola – Jelgavas Valsts ģimnāzija.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē