15.7 °C, 2 m/s, 67.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas peldētāji “Latvian Open” izcīna četras medaļas
Jelgavas peldētāji “Latvian Open” izcīna četras medaļas
01/03/2021

No 26. līdz 28. februārim Ķīpsalas 50 metru peldbaseinā norisinājās sacensības “Latvian Open 2021”, kurās sportistiem bija iespēja izpildīt normatīvus dalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs, kā arī 2022. gada pasaules čempionātā peldēšanā. Latvijas izlases sastāvā startēja arī Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāji, kuri izcīnīja četras medaļas, bet kvalifikācijas normatīvus gan neizpildīja.

“Ierasti februāra beigās notiek Latvijas Republikas ziemas čempionāts 50 metru peldbaseinā, bet šogad, ņemot vērā valstī esošo situāciju un ļoti ierobežoto iespēju trenēties – lielākajai daļai Latvijas peldētāju iespējas trenēties ūdenī nav bijušas vismaz pēdējos četrus mēnešus – Latvijas Peldēšanas federācija nolēma šogad šīm sacensībām Latvijas čempionāta statusu nepiešķirt. Līdz ar to šogad Latvijas ziemas čempionāts nenotiks,” stāsta Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktores vietnieks Māris Lindenbaums.

 

Tomēr šajās sacensībās sportistiem bija iespēja izpildīt normatīvu dalībai olimpiskajās spēlēs un 2022. gada pasaules čempionātam, tāpēc konkurence bija spēcīga – startēja peldētāji no astoņām valstīm: Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Igaunijas, Somijas, Indijas, Latvijas, Moldovas un Krievijas. Daudziem arī izdevās izpildīt normatīvu, tostarp Latvijas sportistei Gabrielai Ņikitinai, kura to izpildīja trīs distancēs.

 

M.Lindenbaums stāsta, ka sacensību rītā visi dalībnieki saņēma iepriekšējā dienā veikto Covid-19 testu rezultātus, kas divām Igaunijas sportistēm bija pozitīvs un liedza viņām dalību sacensībās. Visi 17 Jelgavas peldētāji, kuri bija iekļauti Latvijas izlasē, sacensībās varēja piedalīties.

 

Individuālajās distancēs no jelgavniekiem bronzas medaļu 50 metros brasā izcīnīja Jevgeņijs Boicovs ar rezultātu 29,27 sekundes. Viņš piekāpās vienīgi baltkrievam Iļjam Simonovičam un somam Āri Pekam Lukonenam, kuri ar savu rezultātu kvalificējās nākamā gada pasaules čempionātam.

 

Vēl trīs medaļas jelgavniekiem stafetēs. Zelta medaļu 4×200 metru brīvā stila stafetē izcīnīja Laura Šinkus un Veronika Gorškova. Šajā disciplīnā startēja tikai viena komanda. Veronika izcīnīja arī sudraba medaļu 4×100 metru brīvā stila stafetē. Savukārt bronzas medaļu Latvijas otrās komandas sastāvā 4×100 metru brīvā stila stafetē izcīnīja Emīls Dūmiņš.

 

Kristians Brenčs uzstādīja jaunu Jelgavas rekordu 100 metros uz muguras 14 gadus jauno jauniešu grupā. Viņa rezultāts un jaunais rekords – 1:02,31 minūtes. Iepriekšējais rekords labots par 0,17 sekundēm.

 

Vadoties pēc sacensībās uzrādītajiem rezultātiem, tika izveidota Latvijas izlase dalībai Baltijas valstu čempionātā, kas notiks šajā nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Latvijas izlases sastāvā iekļauti pieci Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi: Matīss Kaktiņš, Nikola Elpe, Kristians Brenčs (treneres Ingas Arnītes audzēkņi), Nikolass Deičmans un Jevgeņijs Boicovs (Astras Ozoliņas audzēkņi). “Diemžēl darba pienākumu un lielās noslodzes studiju procesā dēļ Jevgeņijs uz sacensībām nedosies,” piebilst M.Lindenbaums.

 

Foto: Jelgavas Specializētā peldēšanas skola