17.7 °C, 2.1 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas Pensionāru biedrībā skatāma senioru mīļlietu izstāde
Jelgavas Pensionāru biedrībā skatāma senioru mīļlietu izstāde
12/02/2020

Līdz piektdienai, 14. februārim, Jelgavas Pensionāru biedrības dienas centrā “Sadraudzība” Dobeles ielā 62a skatāma Jelgavas senioru mīļlietu izstāde, kurā eksponētas dažādas jelgavnieku personīgās kolekcijas ar viņiem tuviem priekšmetiem. Izstādes noslēguma dienā, pulksten 11, stāstus par savām kolekcijām izstāstīs to īpašnieki.

“Izstādi veido 14 Jelgavas senioru atnestas mīļlietas, kuras gadu gaitā viņi ir krājuši paši, kā arī priekšmeti, kas atlasīti kopīgi ar bērniem, mazbērniem vai kaimiņiem. Divas kolekcijas tika atnestas vēl šorīt,” stāsta Gunta Lejniece, kas kopā ar Irēnu Grīnbergu iekārtojusi apjomīgo izstādi. Tajā līdz pat piektdienai apskatāmas stikla sniega bumbas, auto un motosacīkšu vimpeļi, suvenīru sērkociņu kastītes un citas kolekcijas. G.Lejniece skaidro, ka ideja par šādu izstādi radusies, vēloties biedrībā organizēt ko īpašu par godu Valentīndienai: “Meklēju idejas un atradu, ka citur Latvijā ir rīkotas šādas personīgo lietu izstādes. Mīļlietas šķita ļoti atbilstošas 14. februāra mīlestības tematikai, tāpēc nolēmām šo sarīkot kā izmēģinājumu tam, vai būs atsaucība un interese. Lielā kolekciju dažādība, ko redzam šeit, liek apsvērt, ka varētu šādas izstādes rīkot vēl – iespējams, ar citu tematiku, piemēram, tikai vēsturiskām lietām.”

Jelgavas Pensionāru biedrības vadītāja Janīna Onževa informē, ka piektdien, pulksten 11 gaidāms izstādes noslēguma pasākums, kura laikā mīļlietu īpašnieki stāstīs par savām kolekcijām. Ikviens interesents varēs iepazīties ar to, kas priekšmetu kolekcijas padara par mīļlietām, ieklausoties senioru personīgajos stāstos. Izstāde apskatāma vēl ceturtdien no pulksten 10 līdz 16 un piektdien no pulksten 10 līdz stāstu pasākuma noslēgumam. J.Onževa piebilst, ka biedrībā notiek arī citi pasākumi, piemēram, novusa turnīrs 21. februārī, kuram dienas centrā iespējams pieteikties vēl līdz 17. februārim.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē