21.8 °C, 1.9 m/s, 85.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas piektklasnieki var pieteikties Skaļās lasīšanas sacensībām
Jelgavas piektklasnieki var pieteikties Skaļās lasīšanas sacensībām
10/03/2021

Jau ceturto gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina rīkot Skaļās lasīšanas sacensības, kurās aicināti piedalīties 5. klašu skolēni no visas Latvijas, lai žūrijas pavadībā noskaidrotu lasīšanas čempionu. Sacensības tiek rīkotas trijās kārtās, no kurām pirmā tiek organizēta vietējā skolā vai bibliotēkā attālināti – Jelgavā tai var pieteikties bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

Kā informē Jelgavas pilsētas bibliotēkā, sacensību mērķis ir veicināt lasītprasmi, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, uzlabot vārdu krājumu, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī izaicināt pašiem sevi uzstāties auditorijas priekšā.

 

Sacensību pirmā kārta tiek organizēta attālināti martā un aprīlī. 5. klašu skolēni aicināti žūrijai iesūtīt 3 minūtes garu video, kura galvenais uzdevums ir pieteikt sevi – jānosauc savs vārds, pārstāvētā skola un vieta Latvijā, grāmatas nosaukums un jāpaskaidro, kāpēc izvēlēts konkrētais fragments. Ja grāmatā būtiska loma ir ilustrācijām, tad arī ilustrators. Lai fragments lasītājiem būtu saprotams, ļoti īsi jāpastāsta, kas ir noticis līdz vietai, no kuras dalībnieks sāk lasīt. Žūrijas izvirzītie labākie konkursanti piedalās otrajā kārtā – reģionālā līmenī, kura norise plānota maija beigās, vasaras sākumā. Trešā kārta – valsts fināls Gaismas pilī –, kas plānota 25. septembrī klātienē, uzaicinot visu klasi, vecākus un atbalstītājus, ja pulcēšanās noteikumi to atļaus.

 

Jelgavas reģiona sacensību fināla rīkošana arī šogad uzticēta Jelgavas pilsētas bibliotēkai. Lai pieteiktu dalību sacensībām, skolotāji, skolu bibliotekāri un bērnu vecāki ir aicināti sazināties ar reģiona kuratoru, lai kopīgiem spēkiem radītu bērniem prieku un unikālu iespēju kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru uz vienu gadu. Arī skola, kurā skolēns mācās, saņems ceļojošo balvu.

 

Bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” vadītāja Dace Labdzere, kura ir Jelgavas reģiona Skaļās lasīšanas sacensību kuratore, aicina bērnus būt aktīviem un izmantot iespēju, jo sacensības – tas ir piedzīvojuma gars! Jelgavas reģiona Skaļās lasīšanas sacensību kuratores Dace Labdzeres e-pasts ir dace.labdzere@biblioteka.jelgava.lv.

 

 

Foto: iStockPhoto

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka