-4.7 °C, 2.7 m/s, 91.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJelgavas pilī notiks tradicionālā Ziemassvētku balle
Jelgavas pilī notiks tradicionālā Ziemassvētku balle
14/11/2023

16. decembrī pulksten 20 Jelgavas pilī notiks tradicionālā Ziemassvētku balle, kas šogad zīmīga ar dubultsvētkiem – balles 35. gadskārtu un Jelgavas pils 285 gadu jubileju. Baudīt plašo balles programmu uzpostajās Jelgavas pils zālēs un gaiteņos aicina Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). Ziemassvētku balles ieejas kartes varēs iegādāties no 16. novembra.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle tradicionāli tiks atklāta pils aulā ar polonēzi un universitātes rektores Irinas Pilveres uzrunu, pēc tam gaidāma egles iedegšana un pirmais valsis. Vakara gaitā aulā spēlēs Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā ar solisti Aiju Vītoliņu un grupa “Lauku muzikanti”.

LBTU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse norāda, ka septiņās pils zālēs balles viesi varēs baudīt muzikālo daudzveidību, par ko gādās esošie un bijušie jelgavnieki un pilsētas viesi. Koncertzālē otrajā stāvā apmeklētājus priecēs operas mūziķi – solisti, arfiste un akordeoniste –, kā arī būs dzirdama klasika mūsdienu aranžējumos. Sudraba zāle pārtaps par mūzikas un deju salonu ar populārām melodijām džeza noskaņās, kora priekšnesumu, vienlaikus piedāvājot baudīt arī tematiskas izklaides. Pils pirmā stāva Zelta zālē uz mākslas salonu aicinās portretisti, savukārt muzeja zālē Hercoga salons sagaidīs ar galda spēlēm un citām izklaidēm.

Vītņu kāpņu vestibilā balles viesus gaidīs klasiskie rock’n’ roll žanru skaņdarbi un ārzemju melodijas, kā arī kora priekšnesums, savukārt austrumu spārnā pils 2. stāvā būs baudāmas pils kuluāru deju improvizācijas ar ansambļa dalību, klavierspēles un saksofona meistarklases, kā arī Studentu teātra radošās aktivitātes un piparkūku meistarklase. Dejas būs arī pils cokolstāvā, kur vakara gaitā viesus priecēs muzikālā apvienība. Balli papildinās arī dažādas svētku izklaides – viesi varēs rotāt piparkūkas, zīlēt nākotni, liet laimi, uzņemt salonfoto, kā arī iesaistīties citās radošās izpausmēs.

Balle tiek ieturēta akadēmiskā garā, tāpēc ieeja ir tikai vakartērpos: kungiem – tumšs uzvalks, dāmām – garā vakarkleita. Ziemassvētku balles ieejas kartes varēs iegādāties no 16. novembra. Plašāk – www.jelgavaspils.lv.