24.5 °C, 2.5 m/s, 51.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas pilī svinīgi atklātas piemiņas plāksnes
Jelgavas pilī svinīgi atklātas piemiņas plāksnes
01/10/2019

30. septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes –  Jelgavas pils Dienvidu vārtos tika svinīgi atklātas un iesvētītas piemiņas plāksnes – Francijas karalim Luijam XVIII un viņa abatam Edgevortam no Firmountas.

Par godu šim notikumam svinīgajā pasākumā Jelgavā viesojās delegācija no Burbonu karaliskās dinastijas institūta Francijā, tās ģenerālsekretārs Laurēns de la Roziers (Laurent de la Roziere) un viņas augstība princese Ingrīda De Frankopana (Ingrid De Frankopan). Burbonu karaliskās dinastijas institūts piemiņas plāksnes un gleznojums Jelgavas pils muzejam ir dāvinājums no Burbonu karaliskās dinastijas institūta.

Piemiņas plākšņu atklāšanas pasākumā Jelgavas pilī piedalījās arī mākslas vēsturnieks Imants Lancmanis, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un kolekcionārs Normunds Rečs. Burbonu karaliskās dinastijas institūta viesiem bija iespēja apskatīt Jelgavas pili, Rundāles pils ekspozīciju “Kurzemes hercogu kapenes” un piedalīties ekskursijā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī.

LLU rektore Irina Pilvere par godu šim notikumam viesiem organizēja svinīgo pieņemšanu, iepazīstinot ar Jelgavas pils vēsturi un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Francijai un Latvijai ir vēsturiska saistība un aktuāla sadarbība arī mūsdienās, – LLU apmaiņas studijās ierodas studenti no Francijas u ik gadu tiek organizētas Frankofonijas dienas. Kā arī Ruelmalmezonas pilsēta Francijā ir sadarbojusies ar Jelgavas pilsētu kopīgu izglītības projektu īstenošanā.

Francijas karalis Luijs XVIII un abats Edgevorts no Firmountas 18. gadsimta beigās un 19. gadsimta sākumā dzīvoja Jelgavas pilī. Tādējādi kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu mītnes vieta bijusi arī nākamā Francijas karaļa dzīvesvieta.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē