-2 °C, 5.2 m/s, 90.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilī var baudīt īpašo šokolādes dzērienu
Jelgavas pilī var baudīt īpašo šokolādes dzērienu
28/06/2012

Jau otro tūrisma sezonu Jelgavas pils muzejs aicina viesus izmantot unikālu piedāvājumu – iespēju baudīt "Šokolādi hercoga rezidencē". Īpašo Jelgavas pils karstās šokolādes dzērienu iecienījuši gan tūristi, gan jaunlaulātie.

Foto: Ivars Veiliņš

Jau otro tūrisma sezonu Jelgavas pils muzejs aicina viesus izmantot unikālu piedāvājumu – iespēju baudīt “Šokolādi hercoga rezidencē”. Īpašo Jelgavas pils karstās šokolādes dzērienu iecienījuši gan tūristi, gan jaunlaulātie.

Karstā šokolāde kopā ar augļiem tiek piedāvāta Jelgavas pils viesiem, kas pēc muzeja apmeklējuma un tā ekspozīcijas apskates vēlas ilgāk uzkavēties Kurzemes hercoga Ernesta Johana Bīrona rezidencē – Baltijas lielākajā baroka pērlē – un pilnībā izjust tās aristokrātisko atmosfēru romantiskā un saldā noskaņā.

Ekskluzīvais piedāvājums tapis kopā ar LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāti un tās prodekāni Gitu Krūmiņu-Zemturi. Viesiem pasniegtās karstās šokolādes dzēriena recepti prodekāne izstrādājusi tieši Jelgavas pilij.

“Pagājušā gada pieredze liecina, ka par iespēju nogaršot īpašo Jelgavas pils karsto šokolādi lielu interesi izrādījuši ne tikai Latvijas un ārvalstu tūristi, bet arī jaunlaulātie un viņu kāzu viesi, kuriem kopā ar pakalpojumu piedāvājam arī speciālu pasākuma programmu ar galma dāmu piedalīšanos un citiem pārsteigumiem,” atzīmē G.Linīte.

Eiropas karaļnamos karstās šokolādes dzērienus baudīja jau 18.gadsimtā. Šo kakao saldumu sevišķi iecienījis bija Anglijas karalis Viljams III, kurš 1699.gadā Hemptonas pilī pat lika izbūvēt speciālu šokolādes virtuvi, kurā gods karaliskajai ģimenei gatavot karsto šokolādi tika piešķirts tikai izcilākajiem meistariem.

Vairāk informācijas un pieteikšanās karstās šokolādes baudīšanai pa tālruni 63005617, (G.Linīte).

Informāciju sagatavoja
LLU portāls un žurnāls „Plēsums”
Ilvija Gaidukoviča