-3.2 °C, 2.9 m/s, 93.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas pilī viss sakārtots jauno studentu uzņemšanai
Jelgavas pilī viss sakārtots jauno studentu uzņemšanai
18/07/2008

Pirmdien, 21. jūlijā pulksten 9 Latvijas Lauksaimniecības universitātē, tāpat kā vairumā citu augstskolu, sāksies pieteikumu pieņemšana no šī gada reflektantiem, tālab Jelgavas pilī paveikts viss, lai nākamie studenti šeit justos gaidīti un bez lieka satraukuma Lielupes kreisajā krastā vērtu pils smagnējās ozolkoka durvis.

Pirmdien, 21. jūlijā pulksten 9 Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), tāpat kā vairumā citu augstskolu, sāksies pieteikumu pieņemšana no šī gada reflektantiem, tālab Jelgavas pilī paveikts viss, lai nākamie studenti šeit justos gaidīti un bez lieka satraukuma Lielupes kreisajā krastā vērtu pils smagnējās ozolkoka durvis.

Ierodoties pilī, kur meklējama LLU Uzņemšanas komisija, būs jaušamas majestātiskās ēkas 270. jubilejas noskaņas, jo pēc remonta gluži kā jaunas izskatās galvenā vestibila telpas un vītņu kāpnes otro stāvu, arī pils ziemeļu kolonāde, kas tikai pirms gada kļuva pieejama plašākam apmeklētāju lokam, jo līdz tam kalpoja grāmatu krātuves vajadzībām. Tieši te arī būs iekārtotas darba vietas visu deviņu fakultāšu pārstāvjiem, kuri šovasar deleģēti darbam Uzņemšanas komisijā.
Pavisam Jelgavā un universitātes četrās filiālēs – Kandavā, Laidzē, Limbažos un Smiltenē dokumentu pieņemšanā no nākamajiem studentiem ik dienu būs nodarbināti aptuveni 50 cilvēku. Vienā no Informācijas tehnoloģiju fakultātes telpām Uzņemšanas komisijas datu apstrādes vajadzībām darbinās 10 datorus. Tāpat kā pērn, ikviens interesents LLU mājas lapā internetā varēs sekot iesniegumu pieņemšanas dinamikai visās studiju programmās, turklāt ievietoto informāciju aktualizēs vairākas reizes dienā. Bez tam Jelgavas pilī vairākos stendos jaunajiem censoņiem būs pieejami jaunākie iespieddarbi ar uzņemšanas noteikumiem un informāciju par visām, gandrīz 80 LLU piedāvātajām studiju programmām.

Jau ilgāku laiku pirms dokumentu pieņemšanas Uzņemšanas komisijā nemitīgi skan tālruņa zvans, pienāk E – pasta vēstules ar visdažādākajiem jautājumiem. Reflektanti interesējas par iespējām vienlaicīgi studēt vairākās studiju programmās, par studiju līguma nosacījumiem, par sadzīves izmaksām Jelgavā un vēl citiem jautājumiem. Vienas no jaunākajām studiju programmām LLU pamatstudijās ir: Mašīnu projektēšana un ražošana – Tehniskajā fakultātē un Sabiedrības pārvalde – Sociālo zinātņu fakultātē, bet maģistrantūrā: Projektu vadība – Sociālo zinātņu fakultātē un Karjeras konsultants – Tehniskajā fakultātē. Visnotaļ pieprasīta ir Meža fakultātes otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības nepilna laika studiju programma – Darba aizsardzība un drošība, kas domāta speciālistiem ar jau iegūtu augstāko izglītību. Divas jaunas nepilna laika pirmā līmeņa augstākās izglītības profesionālās studiju programmas – Ēdināšanas pakalpojumi un Viesnīcu pakalpojumi – Kandavas un Smiltenes filiālē piedāvā Pārtikas tehnoloģijas fakultāte.

Savukārt Laidzē un Siguldā dokumentus pieņems nepilna laika studiju turpināšanai Ekonomikas fakultātes ceturtajā kursā profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā – Komercdarbība un uzņēmuma vadība – ar nosacījumu, ka līdz tam ir jau iegūta pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības kvalifikācija – uzņēmējdarbības (komercdarbības) speciālists.
Pieteikties studijām LLU varēs darbdienās no pulksten 9 līdz 16, bet sestdien, 26. jūlijā – no pulksten 9 līdz 14. Savukārt pēdējā dokumentu iesniegšanas dienā 1. augustā pirmo reizi Jelgavas pilī iecerēta nakts programma, kad reflektanti līdz pat pusnaktij ir aicināti ne vien iesniegt dokumentus Uzņemšanas komisijai, bet arī ap pulksten 20 kopā ar galma rakstvedi aplūkot pils muzeja ekspozīciju, uz lielformāta ekrāna skatīt video materiālus par studentu dzīvi LLU un fotografēties kādā no ēkas interjeriem. Pulksten 21 pils pagalmā aizdegs sveces, bet vēl pēc brīža izskanēs vairāku mūzikas grupu uzstāšanās, kuras laikā varēs arī padejot. Pils pagalmā notiks arī celtnes jubilejas monētas kalšana un piparkūku veidošana. Pulksten 22, sevišķi no tālienes atbraukušajiem reflektantiem, emocionālu pārdzīvojumu sola Jelgavas pils ārējā izgaismojuma iedegšana.
Pavisam pilna laika pamatstudijās LLU pirmajā kursā par valsts finansējumu šogad plānots uzņemt 750 , bet maģistrantūrā – 255 reflektantus.

Juris Kālis,
LLU Preses daļas vadītājs.
Tālrunis 63028085, 29144960.